Kazak-Türk dostluğu güçleniyor

Kazakistan Büyükelçiliği'nde Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in ulusa seslenişinin tanıtım resepsiyonundan dostluk ve kardeşlik mesajları çıktı

Giriş Tarihi: 25.1.2014
Türkiye ile Kazakistan'ın giderek güçlenen dostluk bağları Kazakistan Büyükelçiliği'nde gerçekleşen Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in ulusa seslenişinin tanıtım resepsiyonuna da yansıdı. Resepsiyonun ardından Turkuvaz Medya Grubu Ege Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık da Kazakistan Türkiye arasındaki ilişkilere katkısından dolayı "Kazakistan-Türkiye Şeref ve Dostluk Madalyası" aldı.

Türk kardeşlere teşekkür etti
22. bağımsızlık yılını kutlayan Kazakistan, gelişen ve büyüyen Türkiye ilişkilerini güçlendirmek için Kazakistan Büyükelçiliği'nde önemli bir davet gerçekleştirdi. Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in ulusa seslenişinin tanıtım resepsiyonu olma özelliği taşıyan davette Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, etkinliğin ev sahipliğini üstlendi. Kazakistan'ın son 20 yılda attığı büyük adımlardan bahseden Tüymebayev, "Özellikle 2017 yılında Astana'nın ev sahipliğini yapacağı Expo Fuarı'nda desteği bulunan Türk kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.

Şeref madalyası aldı
Resepsiyonun ardından Kazak-Türk ilişkilerinde katkıları bulunan önemli isimlere "Kazakistan-Türkiye Şeref ve Dostluk Madalyası" takdim edildi. Turkuvaz Medya Grubu Ege Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık da Kazakistan Türkiye arasındaki ilişkilere katkısından dolayı madalyaya layık görüldü. SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık da Hüseyin Kocabıyık ve eşi Funda Kocabıyık'ı mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Şeref madalyası alan isimler arasında ünlü sanatçı Kadir İnanır da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazak-Türk dostluğu güçleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN