Mamak'taki parklar artık daha güvenli

Mamak Belediyesi, parklardaki güvenliği artırmak için kolları sıvadı. İlçedeki bütün parklara güvenlik kamerası yerleştiriliyor

Giriş Tarihi: 27.1.2014
Mamak Belediyesi'nin ilçedeki parklarda başlattığı uygulamayla şu ana kadar 3 parka kamera yerleştirildi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Daha güvenli bir Mamak için parklarımızı 7 gün 24 saat kamerayla izliyoruz. Uygulamada şimdilik 3 park kameralarla donatıldı. İlerleyen günlerde Mamak'ta kamerasız park kalmayacak" dedi.

HERKES PAR KA GİTSİN

Projenin "herkes parka gitsin" diye yapıldığını söyleyen Akgül, "Ailelerimizin daha rahat etmesi, kadınlarımızın, çocuklarımızın gönüllerince parklarımızı kullanabilmesi için böyle bir proje başlattık. Projenin uygulandığı parklarda iki güvenlik görevlisi kamera görüntülerini izleyip parktaki kontrolü sağlıyor. Kameralar sayesinde parklarda tiner ve uyuşturucu madde kullanıp vatandaşlarımızı rahatsız eden kişilerin önüne geçtik" diye konuştu.

VATANDAŞ İSTEDİ YAPILDI
Mamaklıların da uygulamadan çok memnun olduğunu dile getiren Akgül, "Bu proje biraz da vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda gerçekleşti. Kameraların geldiği parklarda artık hiçbir güvenlik sorunu yaşamıyoruz. Kameraların caydırıcı bir etkisi var. Bu uygulamaya Mamak'taki diğer parklarda da devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde Mamak'ta kamerasız park kalmayacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'taki parklar artık daha güvenli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN