19 Mayıs'ı istiyoruz

Yeni stadın yeri konusunda belirsizlik sürerken, Gençlerbirliği ve Ankaragücü başkanları stadın yerinde bırakılmasını istiyor

Giriş Tarihi: 28.1.2014
19 Mayıs Stadı'nın yıkılıp yenisinin nereye yapılacağı yılan hikayesine döndü. Çeşitli kentlerde yeni statların inşaatları tüm hızıyla sürerken Ankara'da statın yerinin bile netlik kazanmaması dikkat çekiyor. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın, "Yeni stat Eskişehir Yolu'nda Çayyolu civarına yapılacak" açıklamasına rağmen, yeni spor kompleksinin Hipodrom ile birleştirilerek daha geniş bir alanda ve bulunduğu bölgede yapılmasını gerektiğini dile getirdi. İşte başkanların görüşleri:

GENÇLERBİRLİĞİ BAŞKANI İLHAN CAVCAV
Spor kompleksi şehir içinde olmalı
"19 Mayıs Stadı, Ankara'nın en müsait yerindedir. Bunun hemen yanında da Hipodrom var. Başkent'in ortasında boş duran bir alan. Hem bu alanı hem de 19 Mayıs Kompleksi'ni içine alacak geniş araziyi, sadece stat değil, tüm spor dallarını kapsayacak tesisleri barındıracak bir spor kompleksi oluşturulabilir. Bunu yapmak devletimizin elinde. Stadın merkezde kalması için daha önce yetkililerle görüştük. Sayın Cumhurbaşkanı'na çıktık."

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU BAŞKANI MURAT KANDAZOĞLU
Daha kapsamlı bir tesis yapılmalı
"19 Mayıs Stadı'nın yıkılıp yerine düşünülen yeni stadın bugünkü mevcut bölgeye yapılması ve bu alana daha kapsamlı bir tesis kazanması gerekiyor, içinde yeşil alanın büyük yer kapladığı, sosyal aktivitelerin yapılabildiği, birçok amatör spor branşının icra edildiği, ulaşım sorunu olmayan raylı sistemin tam ortasında yer alan mevcut stadın olduğu yere yapılması gerektiğini düşünüyorum."

ANKARAGÜCÜ BAŞKANI MEHMET YİĞİNER
Biz maçları ailece izleyelim istiyoruz
"19 Mayıs Stadı'nın bugün bulunduğu yere yenisinin inşa edilmesi gerekiyor. Alan geniş ve Ankara'nın tam merkezinde yer alıyor. Her yerden bir vasıta ile buraya ulaşmak mümkün, tüm ulaşım araçlarının geçtiği bir merkezde yer alıyor. Mevcut yerin dışında başka yer aranmasını gereksiz buluyorum. Yeni stadın şehir dışında olması taraftarların ilgisinin de azalmasına neden olacaktır. Biz herkesin ailece maçlara gelebileceği bir alan istiyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
19 Mayıs'ı istiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN