Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamu parasıyla e yurt!

Başkent'te e yakın iş adamı ve derneklerin kamu imkanlarıyla yaptıkları yurtlar yükselirken, "paralel yapı" 'i hedef gösterip operasyon düzenliyor

Başkent'in en değerli bölgelerinden biri olan Çukurambar'da Konya Yolu üzerine inşa edilen Atlantik Eğitim Kurumları'na ait 25 katlı öğrenci yurdunun tamamı, kamu olanaklarıyla yapıldı. Trilyonluk araziyi Gülen'in yakın adamı Akın İpek'in Atlantik AŞ şirketine hibe eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, inşaatı da kendi olanaklarıyla yaptı.

KOŞULSUZ BAĞLILIK

Akın İpek, Koza Davetiyeleri ve Bugün Gazetesi ile Bugün ve Kanaltürk televizyonlarının sahibi. 1999'dan bu yana Amerika Pensilvanya'da yaşayan ve son olarak 17 ve 25 Aralık'ta Türkiye'de siyaseti itibarsızlaştırmak için operasyonlar yaptıran Fethullah Gülen'in yakın adamı. İpek, Fethullah Gülen için söylediği "Bir gülümsemesine bütün servetimi veririm" sözüyle, Gülen'e koşulsuz bağlılığını göstermişti.

ÇUKURAMBAR' DA YAPILIYOR
Akın İpek'in şirketlerinden Atlantik AŞ'nin adını taşıyan Atlantik Eğitim Kurumları, Fethullah Gülen ine bağlı. Dernek, Ankara'nın son dönemde yıldızı parlayan en değerli semti Çukurambar'da, 25 katlı öğrenci yurdunu tamamlamak üzere. Yurdun sadece arazisinin trilyonlarca lira ettiği düşünülüyor.

ALTINDAĞ'DA DA YAPILIYOR
Büyükşehir Belediyesi ayrıca, Altındağ'da da yine bir yurt inşaatı yapıyor. Yine arazisi Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yurdun da Fethullah Gülen cemaatine hibe edileceği belirtiliyor. Altındağ'daki yurt inşaatının yüklenici firması ise yine Gülen cemaatinin iş adamı örgütü TUSKON'a bağlı firmalardan İHK. Yurdun adı henüz belli değil.

İNŞAAT GİDERLERİ BÜYÜKŞEHİR'DEN
Kaba inşaatı tamamlanan, bugünlerde ince işçiliği bitirilmek üzere olan yurt inşaatının ana girişine asılan inşaat künyesinde, yapı sahibi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi, yüklenici firma ise Akın İpek'e ait "Atlantik AŞ" görünüyor. Kamuya ait araziyi Atlantik Eğitim Kurumları'na hibe eden Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, inşaatın tüm giderlerini karşıladığı biliniyor.

TÜRGEV GERÇEĞİ
Fethullah Gülen örgütü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile bazı yakınlarının da yönetiminde yer aldığı 'e İstanbul Fatih'te arazi kiralanmasını suç kapsamına sokmaya çalışıyor. Örgütün polis ve yargı içine sızan mensupları, Silivrikapı'da, imarda yurt yapılmak üzere tahsis edilen arazinin TÜRGEV'e devrini usulsüzlük gibi göstererek, Başbakan Erdoğan'a zarar vermeye çalışıyor. 1996 yılında kurulan İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı (TÜRGEV), geniş kitlelere ulaşınca 2012 yılından itibaren İstanbul, Bursa, Konya ve Artvin gibi illerde, özellikle kız öğrenci yurtları açmaya başladı. Fethullah Gülen örgütünün polis ve yargı içine sızan adamları, 17 Aralık operasyonuyla AK Partili belediyelere ait arazilerin TÜRGEV'e peşkeş çekildiği havasını vermeye çalışıp, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı vurmaya kalkmıştı. İstanbul'da devam eden 17 Aralık soruşturmasına dahil edilen Silivrikapı'daki arsanın, imarda öğrenci yurdu olarak görüldüğü anlaşıldı. Ayrıca arazinin, sit alanı içerisinde yer almadığı ve protokol karşılığı belli bir kira sözleşmesi sonucu 25 yıllığına vakfa devredildiği ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamu parasıyla cemaate yurt!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN