Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'e 18 dev proje

AK Parti'nin bir dönem daha aday gösterdiği Melih Gökçek, "Ankara Projeleri Tanıtım Toplantısı"nda hayata geçireceği 18 projeyi anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 30 Mart yerel seçimlerine, düzenlediği Ankara Projeleri Tanıtım Programı'yla start verdi. Halen devam etmekte olan ve yeni başlayacak 18 dev projenin anlatıldığı programda Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti Ankara Milletvekilleri, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları da hazır bulundu. Görkemli programda en dikkat çeken proje ise İmrahor Vadi'sine yapılacak, "Ankara Boğazı" projesi oldu.

İŞTE ÇILGIN PROJELER
Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıda Başkent'e renk katacak, istihdam sağlayacak ve kentin ekonomisini ayağa kaldıracak 18 projeyi tanıtan dile getiren Gökçek, diğer projelerini de mahalle toplantılarında açıklayacağını söyledi.

DÜNYA BAŞKENTLERİYLE YARIŞACAĞIZ
31 Mart'ta projeler için çalışmaya başlayacaklarını ifade eden Gökçek, "Türkiye, bölgesinin parlayan yıldızı haline geldi. Her geçen gün bu yıldız daha da parlıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bize düşen görev, Türkiye'nin parlayan yıldızı olan bir Başkent inşa etmek. Hedefimiz Ankara'yı Tokyo, Londra, New York ile yarıştırmak. 30 Mart'tan sonra çok daha parlak bir Ankara için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu.

İŞTE DEV PROJELER
1. AnkaPark
2. Ankara Boğazı
3. Havaalanı Metro
4. Teleferik Otobüs
5. Kuzey Yıldızı Cami ve Kültür Merkezi
6. Fuar Alanı
7. İnanç ve Tarih Müzesi
8.Termal Su
9. Çok Amaçlı Kongre Merkezi
10. 333 Ankara
11. Tarımsal ve Hayvansal Kalkınma
12. Eryaman Stadı
13. Hacıbayram Camii ve Çevresi Yenileme Projesi
14. Aile Yaşam Merkezleri'nin Çoğaltılması Projesi
15. Gölbaşı Oto Galerileri Projesi
16. Rekreasyon Alanları Projesi
17. Çam Koru Rekreasyon Alanı
18. Yeni Mamak Projesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'e 18 dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN