Özalp koltuğu kime devredecek?

Beypazarı'nda 2009 seçimlerinde MHP yüzde 45.5 oy almıştı. Bir önceki Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmasının da etkisiyle yakalanan güç, Cengiz Özalp'ı belediye başkanlığına taşımıştı. Cengiz Özalp, seçimi kazandıktan bir süre sonra partisi MHP'den istifa ederek AK Parti'ye katıldı.
AK Parti önümüzdeki seçimlere, bir önceki seçimde olduğu gibi Tuncer Kaplan'la girecek. Cengiz Özalp'ın sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan kendi isteğiyle çekildiğini biliyoruz.
İlçede dengeler çok değişti.
Son yapılan anketlerde AK Parti'nin oy oranı yüzde 50'lerin üzerinde çıkıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin son birkaç yıl içerisinde ilçede yaptığı yatırımlar AK Parti'nin oy oranını arttırdı.
Bu durum seçimlere de yansıyacaktır.
CHP ise Beypazarı'nda Abdullah Özdemir'i aday gösterdi.
Ancak 2009'da yüzde 2.9 oy alan CHP'nin bu seçimde de oy oranını çok fazla artırması beklenmiyor.
MHP'nin adayı Özer Kasap'ın da bir önceki oy oranını ne kadar koruyacağı merak konusu.

Caner Can'ın hedefi yüzde 50 barajını aşmak
Hazım Caner Can, kendine özgü bir Belediye Başkanı. Çamlıdere'de yaptığı pek çok uygulama ile ses getirdi. Zaman zaman eleştirilse de ilçede çok sevilen bir isim. Bir önceki seçimde yüzde 49.8 oy alan Hazım Caner Can'ın hedefi yüzde 50'nin üzerine çıkmak.
MHP, ilçede Zeki Durmaz'ı aday gösterdi. MHP'nin oy potansiyeli yüzde 10'larda. CHP ise henüz adayını açıklamadı. Konuşulan çokça isim var. Hafta sonu CHP'nin de adayını açıklaması ile yarış tam anlamıyla başlamış olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özalp koltuğu kime devredecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN