Seramiğe hayat veriyor

Büyük bir özveriyle seramiğe hayat veren Şirin Koçak, gibi yaşıyoruz' eserlerini Ankaralılar'la buluşturmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 7.2.2014
Seramik sanatçısı Şirin Koçak, en güzel eserlerini Başkent'te sergileyecek. Koçak'ın büyük bir emekle hayat vererek ortaya çıkardığı ürünler Ankara'da Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 10 Şubat saat 18.00'de açılacak sergi, 28 Şubat tarihine kadar görülebilecek.

ARAŞTIRMA YAPIYOR

Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışan, Türk Seramik Derneği'nin üyesi olan sanatçı, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Seramik Ana Sanat Dalı'nda "Sırsız Raku Araştırma ve Uygulamaları" konulu Sanatta Yeterlik çalışmasına devam ediyor.

Koleksiyonu var
Türkiye, Letonya, Romanya, Mısır, Slovenya, Gürcistan, Arjantin, Hırvatistan, Portekiz, Slovakya, Litvanya, Avusturya, Pakistan, Fransa, Kore, Rusya Federasyonu, Bulgaristan, Tunus, ABD'de uluslararası seramik sempozyumları, bienal, workshop, seminer ve sergilere katılan Sinem Koçak'ın 13 uluslararası koleksiyonda eserleri bulunuyor.

Birincilik kazandı
Arjantin V. Uluslararası Duvar Seramiği Bienali'nde 3.'lük ödülünü kazanan Sinem Koçak, Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması'nda ise birinci olmuştu. Sanatçı, X. Rotary Altın Testi Seramik Yarışması 3.'lük, IX. Rotary Altın Testi Seramik Yarışması'nda ise M. Tüzüm Kızılcan Özel Ödülü'nü kazanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seramiğe hayat veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN