Tütüne 5 milyon TL ceza kesildi

Giriş Tarihi: 8.2.2014

Ankara Valiliği, 2013'te sigara yasağına uymayanlara 5 milyon lira ceza verildiğini açıkladı

Sigara yasağına uymayanlara göz açtırılmıyor. Ankara Valiliği, 4207 Sayılı Kanun Hükümleri ile Ulusal Tütün Kontrol Programı Uygulamaları kapsamında Ankara'da geçen yıl yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Kamu hizmet binalarında, özel hukuk kişilerine ait işyeri ve toplu taşıma araçlarında denetimlerin etkili, aralıksız ve kararlı olarak sürdürüldüğü belirtildi. Yapılan denetimlerde kanun hükümlerine uygun olarak kamu hizmet binaları ile özel hukuk kişilerine ait işyeri ve toplu taşıma araçlarında 2013 yılında toplam 166 bin 49 denetim gerçekleştirildiği, 1777 işyeri ile 2 bin 424 kişiye cezai işlem tutanağı tutulduğu açıklandı.

AÇIKLAMA YAPILDI
Valilik, Ankara'da 4207 Sayılı Kanun Hükümlerine muhalefet edenlere ise toplam 5 milyon 276 bin 616 TL para cezası uygulaması yapıldığını ise bir kez daha hatırlattı.

POLİKLİNİĞE BAŞVURUN
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne ve 171 Sigara Bırakma Hattına yapılan başvurularda sigarayı bırakma taleplerinde artışlar görüldü. Bu nedenle Ankara'da hizmet veren Sigara Bırakma Poliklinikleri sayısı arttırıldı. Tütün ve tütün ürünü kullanan, bunları bırakmak isteyen vatandaşlarımız Sigara Bırakma Poliklinikleri'ne başvursun" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tütüne 5 milyon TL ceza kesildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN