Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alana hayırlı olsun

Yenimahalle Belediyesi, yerel seçimden sonra Etimesgut'a devredilecek bir arsayı daha yangından mal kaçırırcasına satışa çıkardı. Karara büyük tepki geldi.

30 Mart yerel seçimlerine 48 gün kala Yenimahalle Belediyesi, seçim sonrası Etimesgut'a devredilecek olan Fevziye Mahallesi'ndeki 47 dönümlük bir arsayı daha satışa çıkardı. Etimesgut Belediyesi'ni rahatsız eden ve etik tartışmalarına neden olan 1 buçuk milyon liralık arsanın taliplerini ise büyük bir sürprizin beklediği belirtildi. Mahalle Muhtarı Hüseyin Demirel, arsanın asfalt ve taş ocaklarının işgali altında olduğunu söyledi.

SEÇİME 48 GÜN KALA SATI LIYOR

Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nda yapılan değişikliklerle Yenimahalle Belediyesi'nden alınarak Etimesgut ve Çankaya'ya devredilecek mahallelerde taşınmaz satışı yapılmaya devam ediliyor. Son olarak Yenimahalle Belediyesi'nin ihale duyurusunda bulunduğu Fevziye Mahallesi'ndeki 47 dönümlük arsa, 20 Şubat'ta 1 milyon 429 bin 389 TL muhammen bedelle satışa çıkarıldı. Seçime 48 gün kala yapılan satışa tepki gösteren Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, SABAH Ankara'ya sert açıklamalar yaptı.

"ETİĞE SIĞMIYOR"
Seçime bu kadar kısa süre kala bir belediyenin kendi tasarrufunda bulundurduğu taşınmazları dahi satmayacağını belirten Etimesgut Belediye Başkanı Demirel, "Yangından mal kaçırırmış gibi 30 Mart'tan sonra belediyemize devredilecek yerlerin satışı yapılıyor. Bu hem bizim tarafımızdan hem de kamuoyu tarafından iyi karşılanmıyor. Çünkü o arsalar bölge halkının hizmetine sunulacak. Bu yapılan siyasi etiğe sığmıyor. Hem Fethi Başkan'a hem de CHP'ye zarar veriyor" dedi.

ARSADAN ESER YOK
Satışa çıkarılacak arsayı yerinde inceleyen SABAH Ankara, Fevziye Mahallesi sakinlerinin de tepkisini ölçtü. Mahalle Muhtarı Hüseyin Demirel, satışa konu arsanın hemen yanında taş ve asfalt ocaklarının bulunduğunu belirterek, "Şu anda arsanın üzerinde yığınla kum ve taş atıkları bulunuyor. Arsa ihalesinin bu ocakların sahiplerine kalacağını düşünüyoruz. Onlarca şikayetimize rağmen buradaki ocaklar çalışma alanlarının dışına taşarak mera alanlarını kullanmaya devam ediyordu. Bu ihale, onlar için adeta bir fırsat olacak. Ancak mahalleliler burada hizmet bekliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alana hayırlı olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN