Gölbaşı Belediyesi 5 yılda 235 bin ton çöp topladı

Giriş Tarihi: 13.2.2014
Gölbaşı Belediyesi, doğaya ve çevreye büyük önem veriyor. İlçe sokaklarından 5 yıllık süre içinde 235 bin 85 ton çöp toplandı. Gölbaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün temizlik faaliyetlerine ilişkin son 5 yılı yansıtan faaliyet raporu açıklandı. Rapora göre, 2009 ila 2013 yılları arasında Gölbaşı sokaklarından 235 bin 85 ton çöpün süpürülmesi sağlandı.

2 BİN 325 KONTEYNER

Cadde ve sokaklar başta olmak üzere temizlik çalışmalarını açık alanlarda, parklarda ve pazar yerlerinde de sürdüren belediye ekipleri, 5 yıl içerisinde ilçenin farklı noktalarına 2 bin 325 adet de konteyner yerleştirdi. Temizlik ekiplerince bu süre içinde ambalaj atıklar, bitkisel atık yağlar, atık pil ve motor yağ atıkları geri dönüşüm için titiz bir şekilde toplandı.

"ÖNEM VERİYOR"
Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, caddelerden sokaklara, pazar yerlerinden açık alanlara, festival alanlarından camilere kadar Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin başarılı çalışmalara imza attıklarını bildirdi. Odabaşı, "Gölbaşı Belediyesi, ekolojik ve ekonomik olarak geri dönüşümü mümkün olan ambalaj, bitkisel yağ, motor yağı atıkları ile atık pil toplanmasını sağlayarak geri dönüşüme vermiş olduğu önemi de gösterdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölbaşı Belediyesi 5 yılda 235 bin ton çöp topladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN