Son sözü kararsızlar söyleyecek

ORC'nin yaptığı son anket Ankara'nın çevre ilçelerinde sonucu kararsızların belirleyeceğini ortaya koydu. Ankete göre, 25 ilçenin 19'unu AK Parti, 3'ünü CHP, diğer 3'ünü ise MHP alacak

Giriş Tarihi: 13.2.2014
30 Mart yerel seçimlerine 1 buçuk ay gibi kısa bir süre kala ORC Araştırma Şirketi'nin Ankara'nın 25 ilçesinde 21 bin 700 kişi üzerinde gerçekleştirdiği anket çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Merkez ilçeler Etimesgut, Gölbaşı ve Yenimahalle'de çekişmeli geçecek olan seçimlerde, çevre ilçelerde ise kararsızların oyları belirleyici olacak. Ankete göre, 25 ilçenin 19'unu AK Parti, 3'ünü CHP, diğer 3'ünü ise MHP alacak. Siyasi partilerin ilçelerdeki tüm adaylarını belirlemesiyle birlikte hareketlenen yerel seçim heyecanı büyüyor. Sandığa 1 buçuk ay kala ORC Araştırma Şirketi'nin Ankara genelinde gerçekleştirdiği yerel seçim anketi çarpıcı detaylarıyla dikkat çekti. Merkezde bulunan 3 ilçede çekişmeli geçmesi beklenen seçim, çevre ilçelerin 6'sında kurulacak sandıklarda da kararsızların oylarıyla belirlenecek.

KIYASIYA YARIŞ HEYECAN YARATIYOR
Ankete göre Etimesgut, Gölbaşı ve Yenimahalle'de siyasi partiler arasında bulunan yüzdelik farklar oldukça düşük. Etimesgut'ta önde giden AK Parti'nin ikinci sıradaki MHP ile arasında yalnızca 0.4 puanlık bir fark bulunuyor. Gölbaşı'nda önde olan MHP'nin ise AK Parti'ye yalnızca yüzde 1.6'lık bir oranda fark attığı görülüyor. Yenimahalle'de de AK Parti, CHP'ye 3.7 puanlık farkla üstünlük kurmuş durumda.

BALA VE EVREN'İN KADERİ AYNI
Çevre ilçeler anketinde Bala'da yüzde 36.7 oyu bulunan MHP, yüzde 34.1 oyu olan AK Parti ile yarışacak. İlçede kararsızların oranı aradaki farkın 4 katı olan yüzde 10.7'lik kesimi kapsıyor. Ankara'nın en küçük ilçesi Evren'de de durum neredeyse aynı. MHP'nin Evren'de yüzde 44.6 oyu bulunurken AK Parti'nin oyu ise yüzde 42 olarak belirlendi. Bu ilçede de farkın 2 katı oranında kararsız bulunuyor.

SANDIKLARDA İNCE FARKLAR

Kızılcahamam, Nallıhan ve Şereflikoçhisar'da da AK Parti ile MHP çekişiyor. 3 ilçede de önde olan AK Parti'nin kaderini yine kararsızlar belirleyecek. Kalecik'te ise anket sonucuna göre önde olan CHP, sandıkta AK Parti ile kapışacak. Son ankette yüzde 34 oyu bulunan CHP, AK Parti'nin 1 buçuk puan önünde bulunuyor. Kalecik'te kararsızların oranı ise yüzde 9 çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son sözü kararsızlar söyleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN