Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek: 'Altınok başkan olamaz'

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hakkında 3.5 yıl mahkumiyet kararı olan Turgut Altınok'un seçilse dahi başkan olamayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 16.2.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Gökçek burada yaptığı konuşmada, Büyük Birlik Partisi Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'un, yaptığı işlerden dolayı 3.5 yıl mahkumiyet kararı aldığını, seçilse de başkan olamayacağını savundu.

"BORCUMU ÖDEYEMEM"
Keçiören Kalaba'da doğduğunu ve belediye başkanlığına yine Keçiören'de başladığını belirten Gökçek, "Benim Keçiören'e borcumu ödemem mümkün değil. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmamda Keçiören'in büyük desteği oldu. Önümüzdeki seçimlerde bu iktidara, kendi çocuklarınıza sahip çıkın" diye konuştu.

'150 MİLYON BORÇ BIRAKTI'
Keçiören'de belediye başkan adayı olan Turgut Altınok'un Başkan Mustafa Ak'a 150 milyon lira borç bıraktığını vurgulayan Melih Gökçek, "3.5 milyona 2002 yılında Kule'yi ihale etti. İkinci ihaleyi 27.milyona trilyona yaptı. Kule'yi niye kendisi bitirmedi? Kule'nin imar planı yok, kaçak. Yaptığı işlerden dolayı 3.5 yıl mahkumiyet kararı alındı. Mahkumiyet kararı olan birisi seçilse de seçilmese de başkan olma ihtimali yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek: 'Altınok başkan olamaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN