Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kale'nin Bahriye Ablası

Turistlerin büyük ilgi gösterdiği Kale'de 30 yıldır muhtarlık yapan Bahriye Özen, mahalle sakinlerinin isteğiyle yerel seçimde yeniden aday oldu

Altındağ Kale Mahallesi'nde 30 yıldır muhtarlık yapan Bahriye Özen, mahalleliden gelen baskılara dayanamayarak 7'nci kez muhtarlığa adaylığını koydu. Görevi başında 15 hükümet, 11 başbakan, 5 cumhurbaşkanı eskiten Hükümet Kadın, "Ben işimi çok seviyorum. Mahalleli de beni çok seviyor. Tekrar aday olmamı istediler ben de oldum" dedi.

"BAŞKENT ÇOK DEĞİŞTİ"
Altındağ'ın tek kadın muhtarı olan Özen, Başkent'in en çok turist çeken bölgesi olan Kale Mahallesi'nde 6 dönemdir muhtarlık yapıyor. 30 yılda Başkent'in tanınamaz derecede değiştiğini ifade eden Özen, "Sadece Ankara değil, insanlar da değişti. 30 yıl önce ben burada muhtar olduğumda sokaklarda oynayan çocuklar, şimdi evlendi çocuk sahibi oldu. Ben mahallenin Bahriye Ablasıydım, şimdi Bahriye Anneannesi, Bahriye Babaannesi oldum" dedi.

AİLESİ HEP DESTEK OLDU

30 yıl boyunca gündüz muhtarlık ofisinde vatandaşların sorunlarını dinleyen 66 yaşındaki Bahriye Özen, akşamları da ev işleriyle uğraşmış. Muhtarlık yaparken 3 çocuk büyüten Özen, şimdi 6 torununu sevmenin mutluluğunu yaşıyor. Ailesinin muhtarlık konusunda kendisine çok büyük destek verdiğini söyleyen Özen, "Onlar beni bugüne kadar desteklemiş olmasaydı bu kadar süre muhtarlık yapamazdım " diye konuştu.

HER İŞE YARDIMCI OLUYOR
Muhtarlık dışında da mahallenin her işine koşan Hükümet Kadın, Kale esnafını ziyaret ediyor, sokakları gezip mahallelinin sorunlarını dinliyor, kahvede oturup insanlarla dertleşiyor. Son yerel seçimlerde karşısına çıkan 9 rakibi de geçmeyi başaran Özen, en yakın rakibine 2 bin oy fark attığını, mahallelinin gösterdiği güvene layık olmaya çalıştığını söyleyerek, "Kale Mahallesi Ankara'nın en sorunlu bölgelerinden biri. Burada bu kadar süre muhtarlık yapmak bana nasip oldu" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kale'nin Bahriye Ablası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN