Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de seçim öncesi 'Ödemiş' krizi çıktı

Giriş Tarihi: 17.2.2014

CHP'de yerel seçimler öncesi aday krizi sürüyor. Partinin Çankaya Aday Adayı Bekir Ödemiş, istifa ederek Demokratik Sol Parti'den aday oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) geçtiğimiz hafta açıklanan adaylar ile ilgili tartışmalar dinmek bilmiyor. İstanbul'un bazı ilçeleri ile Ankara'nın Çankaya ve Keçiören ilçelerindeki belediye başkan adayları üzerinden başlayan "iç kavga", istifalara da neden oldu. CHP'den istifa edenlerin büyük çoğunluğu ise Demokratik Sol Parti'ye (DSP) geçti.

İSTİFA KERVANINA KATILDI

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde uzun yıllar başarıyla belediye başkanlığı görevini yürüttükten sonra Ankara'ya gelerek aylar öncesinden Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayıp çalışmalara başlayan Bekir Ödemiş de CHP'den istifa edenler kervanına katıldı. Ödemiş, DSP'ye geçerek partinin Çankaya Belediye Başkan Adayı oldu.

ÜRGÜP BELEDİYE BAŞKANI'YDI
DSP Çankaya Belediye Başkan Adayı, CHP'den istifa eden Bekir Ödemiş oldu. DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Önder Aksakal tarafından yapılan açıklamada, CHP'den istifa eden Bekir Ödemiş'i, DSP Çankaya Belediye Başkan Adayı olarak belirlediklerini açıkladı. Ödemiş, 1989-1999 yılları arasında Gölbaşı'nda Belediye Başkan Yardımcılığı, 1999 ve 2004 dönemlerinde ise Ürgüp'te Belediye Başkanlığı yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de seçim öncesi 'Ödemiş' krizi çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN