Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ANGİAD'ın ilk kadın başkanı Fatma Semiz tarihe geçti

Giriş Tarihi: 18.2.2014

Türkiye'nin en aktif sivil toplum kuruluşlarından ANGİAD'ın kongresinde başkanlığa, tanınmış iş kadını Fatma Semiz oy çokluğuyla seçildi

Ankara Genç İşadamları Derneği'nin (ANGİAD) 12. Dönem Olağan Genel Kurulu, Rixos Otel'de gerçekleştirildi. Genel Kurul'da yapılan seçimde mevcut başkan Abdullah Değer'le uzun yıllar derneğin yönetim kademelerinde görev yapan Fatma Semiz ve Avukat Ahmet Münir Yaşar başkanlık için yarıştı.

SEMİZ 162 OY ALDI

Adaylardan Fatma Semiz 162 oy alarak ANGİAD tarihinin ilk kadın başkanı seçildi. Rakiplerinden Ahmet Münir Yaşar 136 oy, Abdullah Değer ise 126 oy aldı. Başkan Semiz yeni yönetimde kendisi dışında 12 kadına daha görev vererek, kadın temsil oranını yükseltti. Yeni ANGİAD Başkanı Fatma Semiz, kongre sonucunun hem dernek camiasına hem de iş dünyası ve Ankara'ya hayırlı olması dileğinde bulundu.

KENDİMİZİ, PROJELERİMİZİ ÇOK İYİ ANLATTIK
Semiz, "Bugün sadece Ankara'nın değil, ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan, tüm kurumlara örnek bir yapıda bulunan ANGİAD'da 'ilk kadın başkanı' sıfatıyla görev alacak olmanın gururunu yaşıyorum. Kongre sürecinde çok çalıştık, çok yorulduk. Ama arkadaşlarımıza kendimizi ve projelerimizi iyi anlattığımızı, kongre sonucunda gördük" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANGİAD'ın ilk kadın başkanı Fatma Semiz tarihe geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN