Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversitede emlak sorunları tartışıldı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Emlak Vergisi Sorunları ve Çözümleri Sempozyumu"na katıldı. Şimşek, emlak vergi değerlendirmesinde tutarsızlıklar olduğunu söyledi

Anakara Üniversitesi ile Sincan Belediyesi'nin birlikte düzenlediği "Emlak Vergisi Sorunları ve Çözümleri Sempozyumu", Kültürevi'nde gerçekleştirildi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de katıldığı sempozyumda, emlak vergisinin hukuki, mali, ekonomik ve teknik yönleri uzmanlar ve uygulayıcılar tarafından tartışmaya açıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, emlak vergisi değerlendirmeleri konusunda açıklamalarda bulundu. Emlak vergisi değerlendirmelerinde tutarsızlıklar olduğunu ifade eden Bakan Şimşek, bu konuda Türkiye'nin bir reforma ihtiyaç duyduğunu söyledi. Sempozyumu, emlak vergisi konusundaki sorunları ele alması açısından çok önemsediğinin altını çizen Bakan Şimşek, sempozyumdan çıkacak sonuçların kendileri için de yol gösterici olacağını sözlerine ekledi.

'HEPİMİZİN GELECEĞİ'
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, sempozyumda devlet adamlarının bilim dünyası ile iş birliği içinde emlak vergisi sorunlarına çözüm aradığını görmekten memnunluk duyduğunu ifade etti. Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, verginin aslında tüm ülke için bir paylaşımı ve dayanışmayı ifade ettiğini belirterek "Toplanan vergiler, aynı zamanda hepimizin geleceği, geleceğimizin sermayesidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversitede emlak sorunları tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN