Bala, Güdül ve Haymana Melih Gökçek'i ağırladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bala, Güdül ve Haymana'daki Seçim Koordinasyon Merkezleri'nin açılışında ilçe sakinlerine seslendi

Giriş Tarihi: 20.2.2014
AK Parti'den yeniden aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bala, Güdül ve Haymana'da gerçekleştirilen Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışlarına katıldı. Bala'daki açılışa Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz ile birlikte vatandaşlar katıldı. Büyükşehir sınırlarına dahil olduktan sonra Bala'ya verdikleri bütün sözleri tuttuklarını belirten Başkan Gökçek, Bala'nın bu süreçte tarihinde görmediği hizmeti aldığını vurguladı.

"BALA'YA İLAVE SU GETİRİLECEK"

Melih Gökçek, "Asfaltı yoktu artık asfaltı var, kaldırımı var, altyapısı var, suyu var. Hatta ilave suyu da getiriyoruz. Ya seçimin sonuna doğru ya da birkaç hafta sonra gelmiş olacak. Arıtma tesisi yaptık. Sadece Bala içine değil, Avşar ve civarındaki köylere de su vereceğiz. Geçmişte size diyeceklerdi ki Bala'ya Kızılırmak'tan su gelecek, sülfatı bile temizlenecek, kimse inanmazdı" diye konuştu. "

GÜDÜL ARTIK BÜYÜKŞEHİR"

Bala'nın ardından Güdül'e geçerek buradaki SKM açılışını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, yaptığı konuşmada, "İlçe belediyenize su tankeri, cenaze aracı, damperli kamyon, çöp toplama aracı, makam aracı verdik, 20 bin ton sıcak asfalt döktük. Bir park yaptık. Ayrıca diğer parkların oyuncakları, köylere park masaları çöp konteyneri, kilit taşları verdik. Akaryakıt yardımı yaptık, okul bahçelerini asfaltladık. Bunları ne için yaptık, Güdül ayağa kalksın diye. Artık büyükşehirsiniz, sizin için pek çok proje hazırladık" diye konuştu.

HAYMANA'YA 39 BİN TON ASFALT
Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Haymana'daki SKM açılışını da Belediye Başkanı Hacı Aysu ile birlikte yaptı. Haymana'nın AK Parti'yi hiç yolda bırakmadığını ifade eden Gökçek, "Yüzde 70 dedik, yüzde 70 oy verdiniz. Şimdi de sizden yüzde 80 istiyoruz" dedi. Haymana'nın artık Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil bir ilçe olduğunu, bundan sonra Başkent'te ne olursa Haymana'da da aynısının olacağını söyleyen Başkan Gökçek, Haymana'da bugüne kadar Büyükşehir'e bağlı olmadığı halde 39 bin ton asfalt döktüklerini hatırlattı.

YOL MÜJDESİ VERDİ
Haymana-Ankara arasındaki yolun bitmesi için kamulaştırma çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını kaydeden Gökçek, "Kamulaştırmalar tamamlandıktan sonra 4 ay içinde bu yolu bitireceğiz. Bu yolu yapmak Karayolları Genel Müdürlüğü'nün işi. Ama bizim muhabbetimiz nedeniyle bu yolu size biz yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bala, Güdül ve Haymana Melih Gökçek'i ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN