Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşine geri dönebilmek için direniyor

Sendikalı olduğu gerekçesiyle işten çıkarıldığını iddia eden güvenlik görevlisi Ömür Tekin, imza toplayarak yetkililere sesini duyurmaya çalışıyor

Giriş Tarihi: 20.2.2014
Çankaya Belediyesi'nin taşeron şirketlerinden birinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Ömür Tekin, sendikalı olduğu gerekçesiyle işten atıldığını ileri sürdü. Görüştüğü Çankaya Belediye Başkanı ve yardımcılarının kendisine işe döneceği yönünde söz verdiğini de ifade eden Tekin, son çare olarak Kızılay'da imza toplamaya başladı.

"BORÇLARIMI NASIL ÖDEYECEĞİM"
Sincan Törekent'te oturduğunu ve asgari ücretle kıt kanaat geçindirdiği evine artık ekmek götüremediğini kaydeden Tekin, yetkililere "2 aylık kiramı ödeyemedim. İşime geri dönemediğim takdirde biriken borçlarımı nasıl ödeyeceğim? Bir insan sendikaya girdiği için işten atılır mı?" diye sordu.

'YARDIMCI OLMADILAR'
Belediye Başkanı Bülent Tanık'la görüştüğünü ve Tanık'ın kendisine işe geri döneceği yönünde söz verdiğini savunan Tekin, 35 gündür evine ekmek parası götüremediğini söyledi. İşe dönünceye dek Kızılay'da imza toplamaya devam edeceğini sözlerine ekleyen Tekin, yetkililerden kendisine yardım etmelerini istedi.

Buğra GÜLCAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşine geri dönebilmek için direniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN