Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1071 Malazgirt Bulvarı açılıyor

Giriş Tarihi: 21.2.2014

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Malazgirt Bulvarı, 25 Şubat'ta yapılacak törenle açılacak

Yapımı Büyükşehir Belediyesi'nce tamamlanan 1071 Malazgirt Bulvarı (ODTÜ Yolu), 25 Şubat'ta açılıyor. Açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı da bekleniyor. Ankara trafiğini rahatlatacağı belirtilen bulvar, Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlıyor. Bir kısmı ODTÜ arazisinden geçen 4 kilometrelik bulvarda, 8 adet köprülü kavşak yer alıyor.

4 AYDA TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından gece gündüz yürütülen çalışmalarla yaklaşık 4 ayda tamamlanan bulvar, 4 gidiş- 4 geliş olmak üzere 8 şerit halinde yapıldı. Başkentliler'in heyecanla beklediği 4 kilometre uzunluğunda 40 metre genişliğindeki bulvarda 3 adet alt geçit, 5 adet köprü ve 1 adet yaya üst geçidi yer alıyor.

IHLAMUR YOLU OLDU

Bulvarın refüj ve yan bantlarına 1022 adet 15-25 yaşlarında ıhlamur ağaçları ve akçaağaç dikildi. Ayrıca mavi ve yeşil renkli 3 bin 105 adet büyük boylu atlas sediri, karaçam, göknar, mavi ladin ve mavi Arizona Selvisi ile 105 bin adet çalı ve 177 bin mevsimlik çiçek dikilirken, 75 bin metrekare de rulo çim serildi. Ihlamur ağaçlarıyla donatılan, diğer ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarıyla renklenen bulvar, Başkentliler'e yeşillikler içinde seyir imkanı sunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1071 Malazgirt Bulvarı açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN