Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirel mi, Gezer mi?

1999'da yapılan yerel seçimlerde Etimesgut'ta MHP'den Belediye Başkanı seçilen Enver Demirel, 2004 yılında koltuğu AK Partili yönetime devretmişti. Bir sonraki seçim olan 2009 Martı'nda ise yüzde 1'den daha düşük bir farkla seçimi kazanarak yeniden koltuğa oturan Demirel'in bu kez işi biraz daha zor görünüyor. Demirel, ilçede oldukça başarılı işlere imza attı. Halkla diyalogu da çok güçlü. Ancak AK Parti'nin buradaki aday tercihi, Demirel'in durumunu biraz zorlaştırıyor. Yapılan anketler de benzer şeyleri ortaya koyuyor. CHP'nin adayı Mehmet Yula'ya özellikle CHP içerisinden olan tepkiler, hakkında ortaya atılan iddialar, Genel Merkez'e yapılan şikayetler seçmeni olumsuz etkiliyor. Büyükşehir Belediye Kanunu'nda yapılan değişiklikle ilçenin sınırları da yeniden çizildi. Katılan nüfusun, ilçede belediye başkanlığını belirleyebilecek kadar yoğunluğu var. CHP'nin bir önceki seçimde aldığı yüzde 27'lik oyu koruması da çok güç… Buradaki oyların yönelimi, seçim sonucunu direkt etkileyecektir.

ŞAHİN, OYLARINI KORUYOR
Mamak
Belediye Başkanlığı'nın ardından 2009 seçimlerinde AK Parti tarafından Elmadağ'da aday gösterilen Gazi Şahin, burada aldığı yüzde 43 oyla başkanlığa seçilmişti. Şahin, ilçede büyük bir değişim başlattı. Bu değişimin, seçim sonucuna ne oranda yansıyacağını 30 Mart'ta göreceğiz. Kamuoyu yoklamalarında oyunu büyük oranda koruduğu görülen Gazi Şahin'in en ciddi rakibi CHP'nin adayı Mücahit Dede. Sendikacılıktan gelen Mücahit Dede, CHP'nin yanı sıra diğer sol partilerin de oylarını toplayacak. MHP ise seçimlere Aytaç Özel ile giriyor. İlköğretim okulunda müdürlük yaparken görevini bırakıp başkanlığa aday oldu. İyi bir eğitimci ancak bu, seçime yansır mı?

EVREN'DE CHP YOK
Başkent'te
en renkli seçim havasının yaşanacağı ilçelerden biri Evren… Dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in soyadını taşıyan ilçe, uzun süredir bu isimden kurtulmaya çalışıyor. Bir süre sonra isim değişikliği yapılarak Evren ismi tarihe gömülecek. Seçimlere gelince; Mevcut Başkan Nedim Keskin, yüzde 52.7 oy alarak MHP'den Belediye Başkanı seçildi. AK Parti'nin bir önceki seçimde aldığı oy oranı ise yüzde 44.1. CHP, Evren'de yok. Yüzde 2 oy alan CHP'nin ilçede bir iddiası bulunmuyor. MHP, mevcut Başkan Nedim Keskin'in yerine amcaoğlu Mithat Keskin'i aday gösterdi. AK Parti ise Abdülkadir Demirci ile yeniden iddialı bir şekilde seçime giriyor. Anketlerde de ki parti arasındaki yarışın seçim gününe kadar süreceği görünüyor


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirel mi, Gezer mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN