Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rutin uygulama yapılıyor

Ankara Emniyet Müdürlüğü, 10. Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla kentin birçok noktasında rutin arama yapıyor. Kişi ve araçlar 27 Şubat'a kadar aranabilecek

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün 10. Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla merkez ilçelerin tamamında 13 Şubat'ta başlayıp 27 Şubat'a kadar mahkeme kararı olmaksızın kişilerin üstünü ve araçlarını arayabilecek olması üzerine yeni tartışmalar başladı. Medya üzerinden yürütülen tartışmalarda "Ankara'da olağanüstü hal mi ilan edildi?" denilirken, SABAH Ankara'ya açıklama yapan üst düzey Emniyet yetkilileri, uygulamanın rutin olduğunu kaydetti.

"YILLARDIR YAPILIYOR"
Yetkililer kamu güvenliği gerekçesiyle yapılan bu uygulamanın olağanüstü halle uzaktan yakından ilgisinin bulunmadığını belirterek, "Yıllardır yapılan bir uygulama. Burada genel asayiş esas alınarak suç şüphesi bulunan araç ve kişiler aranacaktır. Şüphe taşımayan vatandaşlar mağdur edilmeyeceklerdir" diye konuştu.

6 İLÇEDE UYGULANIYOR
Ankara Emniyet Müdürlüğü, Valilik kanalıyla 12 Şubat 2014'te asayişin sağlanması amacıyla 6 ilçede 15 gün süreyle kişilerin üstlerini, araçlarını ve özel evraklarının önleme amaçla aranabilmesi için uygulama başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rutin uygulama yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN