Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siyasiler giyinirken imaja dikkat etmeli

Ünlü Kreatör Ahmet Özceyhan, siyasetçilerin seçim çalışmalarında kullandığı renklerin, seçmenlerin tercihini etkilediğini söyledi

Giriş Tarihi: 21.2.2014
Seçimlerin yaklaştığı şu günlerde, adayların daha geniş kitlelere ulaşma çabaları sürerken diğer yandan imaj çalışmaları da hız kazandı. Giyim kuşamın ve renk seçimlerinin seçmen tercihlerinde büyük önemi olduğunu ifade eden ünlü Kreatör Ahmet Özceyhan, adayların artık giyim tarzları konusunda da danışmanlık hizmeti aldığını söyledi. "

KİŞİLİĞİ GÖSTERİYOR"

Son yıllarda giyimine daha çok özen gösteren birçok siyasetçiye hizmet verdiğini belirten Özceyhan, kumaş seçiminden modellere ve hatta renk seçimine kadar özel bir çalışma yaptıklarını kaydetti. Siyasetçilerin alışılagelen tercihlerinin büyük oranda değişim gösterdiğini belirten Özceyhan, "Giyim, kişilik özelliklerini, hayattaki duruşunu, hatta düşünce yapısını ortaya koyan önemli bir unsur'' dedi.

'RENKLER ÖNEM TAŞIYOR'
Ciddi görünüm için siyah ve lacivert ağırlıklı giyinen siyasetçilerin vizyonlarının da değiştiğini vurgulayan Özceyhan, "İnsan psikolojisi üzerinde etki yaratan renkler de çokça kullanılmaya başlandı. Tabii yerine göre seçim yapılıyor, halkla iç içe olunan bir ortamda güven hissini arttıran, topluluğa konuşma yaparken dürüstlüğü, samimiyeti ve sıcaklığı hissettiren, meydanlarda halka seslenirken enerjiyi geniş kitlelere yayabilen renkler tercih nedeni oluyor. Koyu renk bir takım elbise giyiliyorsa, gömlek ve kravat seçimi renkli olabilir. Örnek vermek gerekirse bej ve beyaz olumlu hisler yaratıyor" diye konuştu.

'Emanet gibi durmasın'
Siyaset çilerin önemli yanlışlar yaptığına da değinen Özceyhan, milletimizin karizma, güç ve liderlik özelliklerine büyük önem verdiğini belirterek şunları söyledi: "Neredeyse elleri kapatan kol boyları, yakası bozulmuş gömlekleri, omuzlardan düşen ceketleri, bir beden büyük emanet gibi duran takımları ile lider görüntüsüne asla sahip olunamaz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasiler giyinirken imaja dikkat etmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN