Osman Bekar: Soçi'de olmamak!

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Yeni yılın ilk 50 gününü bir çırpıda geride bıraktık. 2014'ün ilk büyük ve önemli spor organizasyonu hiç şüphesiz Soçi'de düzenlenen Kış Olimpiyatları. Ancak maalesef biz bu önemli organizasyona sadece 6 sporcu ile katıldık. Diğer ülkelerin onlarca sporcu ile yarıştığı bu organizasyona nüfusu hala genç sayılan ülkemizin 6 sporcu ile katılmış olması gerçekten utanılacak bir durum. Spor Bakanı Çağatay Kılıç da geçtiğimiz günlerde yaptığı bir değerlendirmede bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi. Dört mevsimin tüm güzellikleri ile yaşandığı ülkemizde kış sporlarının yapılabileceği birçok yer varken, bu spor dallarına ilgisizliği ve yatırımsızlığı anlamak gerçekten güç. Umarım kış turizminde birçok yerli ve yabancı turisti çeken Uludağ gibi, Erciyes gibi Palandöken gibi yerlerde otellerin dışında kış sporları için de tesisler yapılır da az sayıdaki sporcumuz daha iyi imkanlarla çalışır. 2014 yılı sportif organizasyonlar açısından oldukça yoğun geçecek bir yıl olacak. Takım sporlarında dünyada en büyük izlenme payına sahip olan futbol ve basketbolda yaz aylarında dünya kupası heyecanı yaşanacak. Brezilya'nın ev sahipliğini yapacağı futbol Dünya Kupası'nda milli takımımızın yer almayacak olmasına rağmen basketbolda erkekler Dünya Kupası'nda 12 Dev Adam ter dökecek. Diğer yanda Bayanlar Basketbol Dünya Kupası'na ev sahipliğini ülkemiz yapacak ve burada da Potanın Perileri kendi saha ve seyirci avantajını kullanarak şampiyonluk mücadelesi verecek. Burada basketboldan bahsediyorken son yıllarda idari ve sportif başarı anlamında ciddi bir istikrar olduğunu belirtmek gerekiyor. Sadece 12 Dev Adam'ın yaşadığı ufak tefek kazaların dışında, Bayan Basketbol Milli Takımımız da oldukça istikrarlı bir süreç yaşıyor.
Tabi uluslararası basketbol organizasyonlarının ülkemize kazandırılmasında Türkiye Basketbol Federasyonu ve onun başkanı Turgay Demirel'i es geçmemek lazım. Uluslararası alanda her branşımızda olması gereken güç, Basketbol Federasyonumuza önemli artılar kazandırıyor.
Unutmamak lazım ki sadece kendi ülkenizde değil uluslararası alanda da güçlü olmanız gerekiyor. Yaptıkları federasyon yöneticiliğini lokal olarak düşünen ve geçici başarılara endekslenenlerin ne kendilerine ne de ülkeye bir faydası dokunur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Bekar: Soçi'de olmamak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN