Akıllı duraklar geliyor

Giriş Tarihi: 23.2.2014

EGO Cep'te uygulamasıyla interaktif ulaşımı Ankaralılar'la tanıştıran EGO Genel Müdürlüğü, kenti otobüsün ne zaman geleceğini gösteren duraklarla donatacak

Ankaralılar, otobüsün kaç dakika sonra durağa ulaşacağını akıllı sistem sayesinde öğrenebilecek. Otobüslerin ve hatların takibini yapacak sistem sayesinde Başkentliler aracın nerede olduğunu ve kaç dakika sonra durağa ulaşacağını canlı olarak takip edebilecek. EGO Genel Müdürlüğü'nün yeni uygulamasıyla LCD ekranlarla donatılacak duraklara, 3G internet erişimine sahip, su geçirmez özellikli sistemler kurulacak. Durakta bekleyen yolcuların, yaklaşmakta olan araçlarla ilgili hat numarası, güzergah adı, geliş süresi hakkında bilgi edinmesini amaçlayan hizmet sunuluyor. Duraklar, bilgisayar sistemine sahip olduğu için reklam, haber de yayınlanabilecek.

HER TÜRLÜ HAVA ŞARTINA UYGUN
3G modem sayesinde üzerindeki bilgilerin sürekli güncel olacağı akıllı duraklarda kullanılacak sistemin, dış kasası paslanmaz çelik ve ekran üzerindeki koruyucu plastik sayesinde zor hava şartlarına ve diğer olağan dışı durumlara karşı korumalı olarak hizmete sunuluyor. Ankara'da 100 noktaya monte edilecek akıllı durakların 7 tanesinin ise montajı tamamlandı. Ayrıca 25 adet çift taraflı akıllı durak da sisteme sonradan dahil edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı duraklar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN