İletişim Fakültesi öğrencileri 'Çocuk azetesi' çıkardı

Giriş Tarihi: 25.2.2014
GAZİ Üniversitesi (GÜ) İletişim Fakültesi 4. sınıf öğrencileri, "Çocuk Hakları ve İletişim" dersi kapsamında GÜ Vakfı Özel Okulları 7-A sınıfı ile "çocuk gazetesi" hazırladı. Minik öğrenciler, okuldaki sorunlarından ilgi alanlarına kadar birçok haberi İletişim Fakültesi öğrencileriyle birlikte kaleme aldı.

KÜÇÜK GAZE TECİLE R

Küçük öğrenciler bu çalışma kapsamında Gazetecilik Bölümü öğrencileri ile birlikte yazı işleri toplantısı yaptı, muhabir olarak haberin peşinden gitti, röportajlar yapıp, ilgilerini ve yeteneklerini habere aktardı. 7'nci sınıf öğrencileri, kendi görüntülerini kendileri aldı, kamera arkasına geçti, sınıflarına ve arkadaşlarına vizörden baktı.

DUYA RLI HABERCİLİK
Çocuk
Hakları ve İletişim dersi kapsamında yürütülen bu çalışmada, öğrenci gruplarına, "haber nedir, nasıl yazılır?" soruları başta olmak üzere bilgi veren ve kendi "çocukça" gazetelerini çıkarmakta onlara rehberlik eden İletişim Fakültesi 4. sınıf öğrencileri de çocuk haklarına duyarlı haberciliğin yanı sıra, iletişim konusundaki bilgi ve birikimlerini uygulamaya dökme olanağı yakaladı.

Duygu DOĞAN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İletişim Fakültesi öğrencileri 'Çocuk azetesi' çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN