Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kariyer planı artık daha kolay

Gazi Üniversitesi bünyesinde kurulan Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi, üniversite öğrencilerinin kariyer planlama konusundaki farkındalığını artırıyor

Giriş Tarihi: 25.2.2014
Üniversite öğrencilerinde kariyer ve kariyer planlama konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 2012'de kurulan Gazi Üniversitesi Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin Başkanı Diclehan Kılıç, merkezin teorik altyapısının dünyada bu konuda liderlik yapan yurt dışı merkezlerle iletişime geçilerek oluşturulduğunu söyledi.

'Yardımcı oluyoruz'
Uzman danışmanlarla kısa sürede daha da büyüyeceklerini ifade eden Kılıç, "Öğrencilerin kariyer hedeflerinin belirlenmesi ve gerçekleştirilmesine yardımcı olmak, mezun olacakları alanla ilgili sektörü, iş dünyasını yakından tanımalarını staj ve iş olanakları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak istiyoruz" dedi.

'Daha çok öğrenci ve eğitim'
Büyük bir rekabetin yaşandığı iş arama sürecinde öğrenci ve mezunları donanımlı bir şekilde hazırlamak gerektiğini belirten Kılıç, "Kariyer Planlama Nedir, Etkili Özgeçmiş ve Ön Yazı Hazırlama, Mülakat Teknikleri gibi sertifikalı eğitimlerimiz halen devam ediyor. Yüzlerce öğrenci sertifika aldı. Önümüzdeki yıl daha çok öğrenciye ulaşabilmek için eğitimleri daha sık aralıklarla düzenleyeceğiz" diye konuştu.

Atakan AKTAŞ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kariyer planı artık daha kolay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN