Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarısını her geçen gün daha da artırıyor

2005 yılında eğitim-öğretime başlayan Yakacık Anadolu Lisesi, başarısını her geçen gün arttırıyor. Okul, Yakacık'ın yeşil tepelerinde eğitimini sürdürüyor

Giriş Tarihi: 27.2.2014
Yeşillikler içinde bir eğitim kurumu olan Yakacık Lisesi, 2007 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. 80 öğrenciyle eğitim-öğretime başlanan okulda şu an 650 öğrenci eğitim görüyor. Yakacık Mahallesi'nin doğu kısmında yer alan Yakacık Lisesi, 2013 yılında Anadolu Lisesi statüsüne dönüştürüldü.

FİZİKİ YÖNDEN YETERLİ

Tek blokta eğitim-öğretim veren okulda 26 adet derslik var. 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı bulunan okulda, alanlarında uzman 58 öğretmen eğitim veriyor. Fiziki olarak yeterli olan okulda ayrıca 1 kimya laboratuarı,1 fizik laboratuarı 1 biyoloji laboratuarı, bilgisayar laboratuarı, resim atölyesi, müzik odası, revir, 1400 kitap bulunan bir kütüphane, konferans salonu ve toplantı salonu bulunuyor.

ÖĞRENCİLERİMİZİN YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ
Okul Müdürü Ali Kadir Kınalı, eğitimde başarıyı yakalamak için öğrencileri sevmek gerektiğini anlatarak, "Biz çocuklarımızı çok seviyoruz. Her zaman onların yanındayız. Öğretmenlerimizin hepsi öğrencilerimize büyük sevgiyle yaklaşıyor. Öğrencilerin kişisel yeteneklerini ortaya çıkaracak kişisel gelişimlerini azami seviyede yükseltecek her türlü ders dışı etkinliğe yer veriyoruz. Konferanslar, seminerler, bilgi yarışmaları, tiyatro çalışması, kulüp faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri, anma ve kutlama programları, sportif ve sanatsal çalışmalar, şehir içi ve şehir dışı geziler, piknikler her yıl düzenli olarak yapılıyor" dedi. Sporla oldukça iç içe olan öğrenciler, Okul Müdürü Kınalı'nın yoğun uğraşlar sonucu yaptırdığı halı sahada ter döküyor. Öğrenciler, futbolun yanı sıra basketbol ve voleybol oynuyor. Müdür Kınalı, öğrencilere akademik eğitimin yanı sıra terbiyeli, ahlaklı olmayı da öğrettiklerini belirterek, "Bunun için anne babalarla da sık sık görüşüyoruz. Okul Aile Birliği toplantıları düzenleniyor. Seminerler veriyoruz. Çocuklarla ilgili fikir alışverişinde bulunuyoruz Onlara çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini anlatıyoruz. Bu da başarının artmasında faydalı oldu" diye konuştu.

VELİLER OKULLA İŞBİRLİĞİ YAPIYOR
Yakacık Anadolu Lisesi'nde halk eğitim işbirliğiyle velilere yönelik çeşitli seminerler veriliyor. Velilerin okulla iç içe olmaları sağlanıyor. Öğrencilerin resim konusunda başarılı olmaları için yarışma düzenleniyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü konulu resim yarışmasında, Yenimahalle bazında Anadolu liseleri arasında düzenlenen yarışmada okul öğrencilerinden Serdar Özdemir, birinci oldu.

SPORA TEŞVİK ETKİNLİKLERİ
Okul içi sportif etkinliklere ağırlık veren lise, her sene okul içi basketbol voleybol ve futsal turnuvaları düzenliyor. Yıl içerisinde devam eden turnuvalar okula bir hareketlilik canlılık getiriyor. Bu sayede öğrencilerini spora teşvik etmeyi amaçlayan okulda neredeyse öğrencilerin tamamının bu turnuvalara katılması sağlanıyor.

HER ALANDA İDDİALILAR

Okullararası müsabakalara basketbol, futsal ve voleybol dalında katılan okul, bireysel sporlarda da başarılı. 2014 yılının ocak ayında yapılan Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda 59 kg´da Doğuhan Öztürk, Türkiye Şampiyonu olarak okuluna büyük bir sevinç yaşattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarısını her geçen gün daha da artırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN