Konya Yolu'na Odabaşı neşteri

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, ilçeyi ikiye bölünmüş görünümden kurtarmak için hazırladığı projeyi Karayolları'na sundu

Giriş Tarihi: 28.2.2014
Ankara'nın güney giriş kapısı Gölbaşı'nı ikiye bölen Konya Yolu için en önemli neşter Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı'ndan geldi. Başkan Odabaşı, ilçeyi ikiye bölünmüş bir yerleşim yeri görünümünden kurtaracak bir proje hazırlayarak Karayolları Genel Müdürlüğü'ne sunduğunu açıkladı. Sunulan projeye göre, Gölbaşı'nın bölünmüşlüğüne son verilecek. Ankara- Konya Karayolu'nun Gölbaşı sınırlarındaki bölümünün, geleceğin marka kenti Gölbaşı'na yakışmadığını ifade eden Gölbaşı Belediye Başkanı Odabaşı, "Karayolu, kentimizi ikiye bölerek birbirinden uzak, kopuk ve parçalı bir yerleşim yeri görüntüsü oluşturuyor. Bu da Gölbaşılı hemşehrilerimizin şikayetlerine yol açıyor" dedi.

'ALT GEÇİTLER YAPILACAK'
Projeyle İnönü Caddesi ile Karanfil Caddesi'ni Konya Yolu'nun altından bağlayan bir altgeçit ile mevcut belediye binasının önünden sinyalizasyonlu bir kavşak yapılarak iki noktada karşıdan karşıya geçişler sağlanacak. Ayrıca yol ve çevre düzenlemesi yapılıp yol kenarlarında oturma alanlarının yanı sıra otoparklar oluşturulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya Yolu'na Odabaşı neşteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN