Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşilay senaristlerle görüşecek

Yeşilay Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak, senaristlerle görüşerek "çocuklarımızı reytinge feda etmeyelim" diyecek

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak, dizi ve filmlerde sigara, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklara dikkat edilmesi amacıyla önümüzdeki günlerde film ve dizi senaristleriyle bir araya geleceklerini açıkladı. Toprak, reyting ve para uğruna çocukların ve gençlerin feda edilmemesi gerektiği vurguladı.

"GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ"

Gerçekleştirdikleri Genel Kurul'da dizi ve film senaristleri ile bir araya gelme kararı aldıklarını belirten Toprak, "Bu konu üzerinde çalışılıyor. En kısa zamanda bu görüşme yapılacak. Senaristlerimiz de bu konuda çok hassas olmalı. Çünkü bu gençler bizim geleceğimiz. Sağlık mı para mı denildiğinde biz sağlık demeliyiz" diye konuştu. Toprak, daha sonra şunları söyledi: "İyilik mi kötülük mü bulaşıcı diye gençlere konferanslarda soruyoruz. Çok kişi kötülüğün bulaşıcı olduğunu söylüyor, aslında ikisi de bulaşıcı. Eğer biz iyi bir rol model olursak iyiliği bulaştırırız. Kötü bir modelsek sigara veya alkol kullanırken çocuklara sen kullanma dersek kötü bir model oluruz."

'YEŞİLAY DOSTU OKULLAR' PROJESİ
Yeşilay olarak Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile "Yeşilay Dostu Okullar" projesi kapsamında protokol imzaladıklarını belirten Toprak, "Proje kapsamında Ankara'daki 2 bin 600 okul müdürü ile bir araya geleceğiz. Yeşilay'ın tanıtımı ve çalışmaları anlatılacak. Kötü alışkanlıkları uzman kişilerin katıldığı bir panelde okul müdürlerimize anlatmayı düşünüyoruz. 2 oturumluk bir panel olacak. Bu sayede 2 bin 600 okula ulaşmış olacağız" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşilay senaristlerle görüşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN