Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dil-Tarih'te 'Öykü Günü' düzenlendi

Giriş Tarihi: 4.3.2014
Ankara Üniversitesi (AÜ) Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu'nda "Dünya Öykü Günü" etkinliği düzenlendi. Etkinlikte söyleşi ve sunumların yanı sıra piyano dinletisi gerçekleşti. Üniversite ve 14 Şubat Dünyanın Öyküsü Dergisi tarafından düzenlenen organizasyonda çeşitlilik, çok kültürlülük, sevgi, dostluk ve barış gibi değerlere vurgu yapıldı.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE KÖPRÜ
Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, öykülerin geçmişten geleceğe en güçlü köprüler olduğunu belirterek tüm dünyada öykü dilinin renk, ırk, millet, dil ayırmaksızın ortak bir dil olduğuna dikkati çekti. Üniversite olarak böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen İbiş, "Öykü, bana göre esarete karşı özgürlüğü, nefrete karşı sevgiyi, yoksulluğa karşı sevgiyi, savaşa karşı barışı ifade eder" dedi.

ŞİİR SESLENDİRİLDİ
"Bir Fotoğrafın Düşündürdükleri" başlıklı görsel sunumda, tek bir fotoğraf hakkında anlatılan farklı hikayelere yer verildi. Julio Cortazar'ın "Ele Geçirilen Ev", Orhan Veli'nin "Hoşgör Köftecisi" öyküleri ve Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın "Akdeniz" şiirleri seslendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dil-Tarih'te 'Öykü Günü' düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN