Gökçek: Seçimler rahat geçecek

A Haber'de gündemi değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeni yapılan iki ayrı anket sonucuna göre seçimi rahat geçireceklerini düşündüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 4.3.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, A Haber'de yayınlanan "Anlatılmamış Öyküler" programına katıldı. Gündeme ve yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gökçek, ORC firmasının ve kendisinin yaptırdığı iki ayrı anket sonucunu açıkladı. Gökçek, ORC'nin anketine göre MHP Büyükşehir Adayı Mevlüt Karakaya'nın yüzde 13.7, Mansur Yavaş'ın 35.8, kendisinin ise yüzde 47 oranında olduğunu belirtti.

KENDİ ANKETİNDE 52.81 ÇIKTI

Kendi yaptırdığı ankete 94 bin 477 kişinin katıldığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, bu ankette CHP adayı Mansur Yavaş'a yüzde 35.35, kendisine ise yüzde 52.81 destek çıktığını kaydetti. Sonuçları yorumlayan Gökçek, "İster ORC'nin ki doğru olsun ister benim ki doğru olsun, ben seçimlerin rahat geçeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

"SANDIK KAÇIRILACAK"
Seçim esnasında sandıkların kaçırılacağını da öne süren Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "AK Parti'nin güçlü olduğu yerlerde sandıklar kaçırılacak. Marjinal gruplara şu anda eğitim yaptırılıyor. Eğitim metinlerini ortaya çıkaracağım yakında. Bu marjinal gruplar sandık başında olacak ve 'AK Parti hile yaptı' diyecekler ama sandıkları kaçıracaklar. İnsanların bu konuda titiz olması lazım. Önce olaylar sonra kasetler ve sonra sandığa saldırı. Ama tüm bu olaylara rağmen sandıktan birinci çıkacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek: Seçimler rahat geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN