Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler iyiliği harekete geçirdi

Giriş Tarihi: 4.3.2014

Gazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Kulübü üyeleri, köy okullarına ve engellilere destek veriyor, kanserli çocukları ziyaret ederek iyilik yapıyor

Gazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Kulübü, (GÜTOG) projelerine devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin katılımıyla 2002'de kurulan kulüp, 20 üyeden oluşuyor. Hafta sonlarında hastanede yatan kanserli çocukları ziyaret eden öğrenciler, "Okuyucum Ol" sloganıyla başlattıkları çalışmayla görme engellilere sınavlarında destek sağlıyor. Bunların yanı sıra öğrenciler kardeş okul olarak belirledikleri eğitim kurumlarına yardım götürüyor. GÜTOG Başkanı Elif Yurdakul, köy okullarını tamir ettiklerini, kitaplık oluşturduklarını, her yıl farklı projeler hayata geçirdiklerini söyledi.

HAREKETE GEÇMEK LAZIM
Huzurevi ziyaretlerinin yaşlıların kendini yalnız hissetmemesi için önem taşıdığını anlatan Yurdakul, "Bana 'bunlarla uğraşacağına sinemaya git, eğlen?' diyenler oluyor. Duyarlı olup bu davranışı herkese kazandırmak istiyoruz. 'Bir şeyleri değiştirmek istiyorum demek yetmez harekete geçmek lazım" diye konuştu.

PROJELERE DEVAM
Yıl boyunca birçok etkinlik yürüteceklerini ifade eden Elif Yurdakul, "Kanka projemizle her hafta sonu Ankara Onkoloji Hastanesi'nde yatan kanserli hastaları ve huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ediyoruz. Üniversitedeki görme engellilerin sınavlarına okuyucu olarak girecek kişiler ve ders notları seslendirilerek 'Okuyucum Ol' projemiz devam edecek. Köy okulu renklendirme ve kütüphane, bilim elçileri, yaşayan kütüphane projelerimiz de yıl boyunca devam edecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler iyiliği harekete geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN