25 yıllık tecrübe Ankara'ya taşındı

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Bilfen Okulları 25 yıllık eğitim tecrübesini, meslek hayatını 25 yıldır Bilfen'de sürdüren eğitimcileriyle Ankara'ya taşıdı

Okul müdüründen öğretmenine, finansçısından profesyonel yönetim kadrosuna kadar 20 kişilik deneyimli ekibiyle Çayyolu Kampusu'nu inşa eden Bilfen Şirketler Grubu, Başkent'te eğitim çıtasını yükseltti. Oran'da geçen yıl açılan anaokulundan sonra şehrin yeni cazibe merkezi Çayyolu'nda anaokulu ve ilkokulunu açan Bilfen Eğitim Kurumları, 2014-2015 öğretim yılında da ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi'ni açmaya hazırlanıyor.

İSTANBUL'A RAKİP OLACAK
Çeyrek asırdır İstanbul'da eğitim bayrağını başarıyla dalgalandıran Bilfen'in, 25 yıllık yöneticisi Bilfen İlköğretim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Nurşen Kayatürk, tam bir yıldır Ankara-İstanbul arası mekik dokuyor. Ekibiyle hummalı bir çalışma dönemi geçiren Kayatürk, yeni nesillerin doğru eğitimi, doğru adreste almasının ülke geleceği için önemine dikkat çekiyor.

İLK ŞEHİR DIŞI PROJE

Ankara'da eğitim çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini anlatan Nurşen Kayatürk, Bilfen'in İstanbul dışındaki ilk projesi için çok özendiklerini ve çok çalıştıklarını söylüyor. Haftanın en az 3 çalışma gününü Ankara'da geçiren Kayatürk, "Amacımız; her zaman en kaliteli eğitimi vermek oldu. İstanbul'da 25 yıldır eğitim hizmeti veriyoruz. Anadolu ve Avrupa yakasında 20 anaokulu, 10 ilköğretim, 5 de lisemiz var. Ama Ankara bizim ilk şehir dışı projemiz" diye konuştu.

BOYNUZ KULAĞI GEÇMEK ÜZERE

Başkent'e yaraşır bir kampus inşa etmek ve Bilfen Eğitim Sistemi'ni oluşturabilmek için; her biri Bilfen'de en az 10 yıllık tecrübeye sahip 20 profesyonel eğitimcimizle Ankara'ya taşındıklarını anlatan Kayatürk, "Başkent havasını soluyarak yürüttüğümüz çalışmalarımız sonucunda görüyoruz ki boynuz kulağı geçmek üzere... Ankara, İstanbul'daki Bilfenlere rakip" diye konuştu.

BİLİM MERKEZİ İŞLEVİ GÖRÜYOR
Nurşen Kayatürk Çayyolu kampusu için şunları söyledi: "30 bin metrekare kapalı alana sahip kampus, hi-tech donanımlı dersliklere sahip. Tam donanımlı dersliklerin yanı sıra İngilizce ve Avrupa dillerine ait çalışma odaları, kütüphaneler, fen, matematik ve bilgisayar laboratuvarları, yüzme havuzları, kapalı ve açık spor salonları, müzik atölyeleri, görsel sanatlar atölyeleri bulunuyor. Kulüp aktivitelerinin yapıldığı buz pateni pisti, cooking odası, seramik atölyesi gibi mekanlar da kampusun öne çıkan özellikleri arasında."

"50 MİLYON TL YATIRIM"
Çayyolu Kampusu için 50 milyon TL yatırım yaptıklarını anlatan Kayatürk, "Kampusumuz şu an Ankara'ya gelen uluslararası bürokratlara 'örnek eğitim kurumu' olarak gezdirilen bir okul modeline dönüştü. Bu işe gönül veren eğitimciler olarak gururlanıyoruz" diye konuştu.

'BAŞARIMIZ SÜRECEK'
Türki ye'nin ilk ve tek, dünyanın da 34'üncü "Öğrenme Stilleri Merkezi" olan Bilfen Okulları'nda, öğrencilerin öğrenme modellerine göre 'Bilfen Eğitim Sistemi'ni oluşturduklarını anlatan Nurşen Kayatürk, "En son kasım ayında yapılan TEOG'de (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı) 611 öğrencimiz ile büyük başarı kazandık. Türkçe'de 20 soruda 19.27, Matematik'te 18 soruda 17.73, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde 20 soruda 18.22, Fen ve Teknoloji'de 19 soruda 17.40, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde 20 soruda 19.55 ve İngilizce dersinde 20 soruda 19.71 doğru ortalamasıyla öğrencilerimiz başarılarını bir kez daha kanıtladı. Bu başarımızı Çayyolu'nda da devam ettirme kararlılığındayız" diye konuştu.

ANADOLU'YA AÇILIYOR

2014-2015 öğretim yılına 28 anaokulu, 12 ilköğretim okulu ve 9 lise ile girmeye hazırlanan Bilfen Eğitim Kurumları, Kayseri, Antalya ve Bursa'da kampus açacak. Kurum, İstanbul ve Gebze'de de yatırım yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 yıllık tecrübe Ankara'ya taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN