Konut sevinci

Giriş Tarihi: 7.3.2014

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı konutların 768'i sahiplerine teslim edildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap kapsamında bulunan hak sahibi vatandaşlar için üretilen 768 konut daha kura çekilişinin ardından sahiplerini buldu. Mamak Necmettin Erbakan Kültür ve Kongre Sarayı'nda düzenlenen konut kura teslim törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ben bu büyüklükte bir projenin varlığını duymadım, işitmedim" dedi.

"UZLAŞMA SÜRÜYOR"
Sadece belediye imkanları ile 5 bin 150 konutun ihalesini yaptıklarını ifade eden Gökçek, "Proje zemininde yaklaşık 13 bin 800 gecekondu yer almaktadır. Bugüne kadar 6 bin 600 gecekondu sahibi ile oturduk anlaştık. Uzlaşma işlemlerinin yoğun olarak devam ettiği 1.,4.,5., ve 6. öncelikli etaplarda yer alan 3 bin gecekondunun ise yıkımını gerçekleştirdik" diye konuştu.

EVLER TESLİM EDİLDİ
1. Etap kapsamındaki bölgede, daha önce 379 konutun kurasının çekilerek hak sahiplerine teslim edildiğini belirten Gökçek, "Bugün ise üretimi tamamlanan 768 konutun kurasını da Allah nasip ederse noter huzurunda gerçekleştireceğiz. Ve sizler evlerinize kavuşmuş olacaksınız. Bu kura sonucunda böylece 1. Etap kapsamında belediye ile sözleşme imzalamış tüm hak sahiplerinin evlerini teslim etmiş oluyoruz" şeklinde konuştu.

50. YIL TAPULARI DAĞITILDI
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti milletvekilleri ve gecekondu sahiplerinin katıldığı törende Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ayrıca, 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bulunan vatandaşlardan 50 kişiye tapularını dağıttı. Tapu dağıtımından sonra 768 konutun kurası 45. Noter huzurunda gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konut sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN