Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Kültür elçilerimiz Ankara Müzik Festivali'nde

Yurt dışında Türkiye'yi başarıyla temsil eden ve bir anlamda "kültür elçiliği" görevi üstlenen genç Türk müzisyenler, nisan ayındaki "31. Uluslararası Ankara Müzik Festivali"ne katılacak

Sevda Cenap And Vakfı'nın 4-30 Nisan günleri arasında düzenleyeceği "31. Uluslararası Ankara Müzik Festivali", bu yıl Türkiye'nin yetiştirdiği ve sanatlarını uluslararası alanda sürdüren genç sanatçıları ağırlayacak. Festivalin bir başka sürprizi ise Kuğulu Park'ta 5-9 Nisan arasında beş gün süreyle her akşam 19.30-21.30 arasında Alman sanatçılar tarafından gerçekleştirilecek "ışık gösterisi" olacak.

ERBERK ERYILMAZ'IN 'VİYOLA KONÇERTOSU'
Güney Amerika ve Avrupa'daki konserleriyle de adından sıkça söz ettiren Gökcin, konserin ilk bölümünde "Pink Floyd Lisztified" adlı son albümündeki parçaları; İkinci bölümde ise İngiliz perküsyoncu Russ Webb'le birlikte Astor Piazolla ziyafeti sunacak. Gökcin'in ardından 14 Nisan'da Amerika'da yaşayan genç Türk besteci ve orkestra şefi Erberk Eryılmaz'ın "Viyola Konçertosu" Şura'da yankılanacak.

CELİL REFİK KAYA 18 NİSAN'DA
Amerika 'da giderek ünlenen Türk klasik gitarcı Celil Refik Kaya 18 Nisan'da; Bir Türk ve üç Yunan müzisyenden oluşan Atina'nın aranan dörtlüsü Tetraktys String Quartet 21 Nisan'da Uluslararası Ankara Müzik Festivali'ne katılacak. Biletleri internet üzerinden satışa çıkan festival, yaklaşık bir ay boyunca Venezuella'dan Rusya'ya, İspanya'dan Japonya'ya uzanan geniş bir coğrafyadan seçkin solist ve toplulukları konuk edecek.

GÖKCİN SON ALBÜMÜYLE FESTİVALDE
4 Nisan'da MEB Şura Salonu'ndaki Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası konseriyle başlayacak festivalde, dünyanın farklı ülkelerinde Türkiye'yi başarıyla temsil eden genç müzisyenler yer alacak. 10 Nisan'da MEB Şura Salonu'nda Başkentli müzikseverlerle buluşacak Ayşe Deniz Gökcin bunlardan ilki. Gökcin, Pink Floyd parçalarına getirdiği klasik yorumlarla tanınıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Kültür elçilerimiz Ankara Müzik Festivali'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN