Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kar, üşüyenler için romantik yağmaz

Van'daki depremzedelerin sesini duyan Tahsin Banguoğlu Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri "Kar, üşüyen halk için romantik yağmaz" diyerek kampanya başlattı

Giriş Tarihi: 11.3.2014
2011 Van Depremi'nin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen depremin izleri silinemedi. Temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan depremzedelerin sesine kulak veren YURTKUR'a bağlı Tahsin Banguoğlu Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri ve yurt personeli, "Kar, üşüyen bir halk için romantik yağmaz" sloganı ile Van'a yardım kampanyası başlattı. Kampanya hakkında bilgi veren Tahsin Banguoğlu Yurdu sosyal hizmet personeli Mehmet Koç, "Kampanya, öğrencilerimizin talebi ile başlatıldı" dedi.

Temel ihtiyaç için malzeme toplanıyor
Van depreminden hemen sonra öğrencilerden kampanya başlatmak için talep geldiğini kaydeden Mehmet Koç, "Öğrencilerin desteği ile bir depo dolusu yardım toplandı. Yardımları Van Valiliği'ne yolladık. Valilik, yardımları ilçelere ve belli birimlere dağıttı. Ancak istediğimiz malzeme, istediğimiz yere ulaşamadı" diye konuştu. Toplanan malzemelerin yurt müdürlüğünün desteğiyle Van'a gönderileceğini söyleyen Koç şunları söyledi: "Kampanya kapsamında mont, bot, atkı, bere, eldiven, bebek bezi, ayakkabı, çorap, battaniye ve kırtasiye malzemeleri gibi yardımlar topluyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kar, üşüyenler için romantik yağmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN