Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalle'de seçim heyecanı son sürat

Ankara'nın en büyük ilçelerinden Yenimahalle'de sandıktan çıkacak sonuç merak ediliyor. SABAH Ankara, ilçede yaşanan çekişmenin vitrininde bulunan AK Parti, CHP ve MHP adaylarıyla konuştu

Yenimahalle'yi huzur ilçesi haline getireceklerinin sözünü veren AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Adem Ceylan, "İlçenin çehresini değiştireceğiz" dedi.
Belediye başkanlığına aday olma fikri sizde nasıl oluştu?
Karayolları Genel Müdürlüğü'nde başladığım kamu hizmetine Mahalli İdareler Kontrolörü olarak devam ettim. Türkiye'nin değişik bölgelerinde belediyelerin teftiş, inceleme, araştırma görevlerini sürdürdüm. Son 8 yıldır Ankara İl Özel İdaresi'nde Genel Sekreterlik görevini sürdürdüm. Bir belediyenin çok daha büyük bütçesiyle tüm Ankara'ya hizmet etme fırsatım oldu. Şükürler olsun ki Ankara'nın tüm ilçelerine güzel hizmetler yaptık. Ankara'ya ve Ankaralı'ya hizmet etmeyi sürdürebilmek için Başbakanımızın teveccühü, halkımızın da sevgisiyle Yenimahalle'ye hizmet etmeye talip olduk.
Belediye başkanı seçilirseniz ilçede gerçekleştireceğiniz ilk proje nedir?
Öncelikle tüm Yenimahalleli hemşehrilerimle kucaklaşarak birlik ve beraberlik içinde Yenimahalle'yi huzur ilçesi haline getireceğiz. Bilahare taahhütte bulunduğum sosyal kültürel ve diğer projeleri halkımızla buluşturmak için icraatlara başlayacağım. Örneğin, Kuzeykent ve Dikmen Vadisi Kentsel Dönüşüm projeleri başta olmak üzere birçok bölgede bu projeler hayata geçirildi. Ankara'nın çehresi değişti ve modern bir görüntüye kavuştu. Ancak, Yenimahalle bu dönüşümden faydalanamadı. Çünkü mevcut CHP yönetiminin böyle bir derdi, böyle bir önceliği olmadı. Demetevler, Şentepe ve Karşıyaka bölgeleri başta olmak üzere Yenimahalle'de kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Halkımızın fikrini, onayını ve rızasını alarak ve kimseyi mağdur etmeyerek Yenimahalle'nin çehresini de değiştireceğiz inşallah.
Başkan seçilirseniz ilçenize sunmayı düşündüğünüz en büyük 5 projeniz nedir?
Birçok projemiz var. Hepsi de Yenimahalle için çok önemli. Demet kentsel dönüşümü var. Her mahalleye kreş, etüt ve eğitim merkezi, spor alanları yapacağız. Şentepe bölgesi için Seyir Kulesi projemiz var. 'Hemşehri Sokakları'mız var. Mevcut Yenimahalle yönetiminin yapmadığı, yapamadığı, düşünemediği başta esnafımız olmak üzere toplumun tüm kesimleri için özel projeler üretecek ve hayata geçireceğiz. Onların daha kolay ve hızlı hizmet almasını sağlayacağız hem de sorunları ve problemlerini çözme yolunda daha yakın olacağız. Kısacası esnafla esnaf olacağız. Yenimahalle'de park ve bahçelerde yaşanan sıkıntılar çok. Yenimahalle CHP yönetimi, park ve bahçelere yenisini eklemediği gibi mevcut park ve bahçelerde de halkımızın, eşini, çocuklarını alıp gidebileceği doğru düzgün bir alan kalmadı. Bu durumu düzelteceğiz. Yenimahalle'de mevcut park ve bahçelere yenilerini ekleyeceğiz. Bu alanlar, tüm vatandaşlarımızın aileleri birlikte nefes alabilecekleri, dinlenebilecekleri, güven ve huzur dolu, yemyeşil bir hale getireceğiz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle'de seçim heyecanı son sürat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN