Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Angiad'dan kadına ödül

İş, siyaset ve medya dünyasının başarılı kadınları Ankara Genç İşadamları Derneği'nin düzenlediği "4. ANGİAD Kadın Platformu Ödül Töreni"nde buluştu

Ankara Genç İşadamları Derneği'nin (ANGİAD) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği "4. ANGİAD Kadın Platformu Ödül Töreni" Swiss Otel'de gerçekleştirildi. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in yanı sıra iş, siyaset ve medya dünyasından birçok tanıdık isim katıldı.
"BEYNİN YARISI"

Dünyada insanlığın yarısının, bazı ülkelerde daha fazlasının kadınlardan oluştuğunu ifade eden Çelik, "Kadınlarına hak ettiği değeri vermeyen milletler, beyninin yarısını kullanmaktan vazgeçmiştir. Her türlü ayrımcılık reddedilmelidir. Kadın-erkek ayrımcılığı ayaklarımızın altındadır" dedi.

EŞİTLİK ÖNEMLİ
ANGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Semiz de kadınların siyasi, sosyal ve ekonomik statüsünün güçlenmesinin, demokratik gelişmişliğin ve toplumsal refah seviyesinin göstergelerinden olduğunu söyledi. Semiz, "Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer almayı hedefleyen Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliği önemli bir yer tutuyor" diye konuştu.

SABA TÜMER DE ALDI
Konuşmaların ardından, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, milli sporcu Gizem Girişmen, yazar Cemalnur Sargut, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek, Fas Kraliyet Ailesi üyesi Lalla Omnia El Hassani Sbai, oyuncu Pelin Karahan, sunucu Saba Tümer'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kadına ödül verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Angiad'dan kadına ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN