Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerji sektörü geleceği konuşacak

Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı'nın ikincisi 8-9 Mayıs günlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek. Fuara büyük bir katılım bekleniyor

Giriş Tarihi: 15.3.2014
Türkiye' de enerji alanında faaliyet gösteren kamu, özel sektör, karar vericiler ve yatırımcılar açısından büyük önem taşıyan "Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı"nın (ICSG) ikincisi 8-9 Mayıs günleri arasında İstanbul'da WOW Oteli ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji ve Araştırma Merkezi (UGETAM) tarafından düzenlenen fuaraa, Amerika, Avrupa, Asya ve Ortadoğu'daki önemli kuruluş ve derneklerinin temsilcileri bir araya gelecek.

AKILLI ŞEBEKELER KONUŞULACAK

ICSG 2014'te Türkiye'nin 2023 vizyonu ve "Akıllı Şebeke, Akılcı Kalkınma" teması çerçevesinde Türkiye'nin "Akıllı Şebekelerde Yol Haritası"nın belirlenmesi hedefleniyor. Büyük ilgi çeken kongreye yerli ve yabancı, elektrik, su, ısı ve gaz sayacı üreten, ithal eden firmalar, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleri, organize sanayi bölgeleri, belediyeler, uygunluk değerlendirme kuruluşları, otomasyon firmaları, muayene, test ve kalibrasyon kuruluşları, Arge firmaları, enerji üretim/ iletim/dağıtım firmaları katılacak.

İLKİNİ BAŞBAKAN ERDOĞAN AÇMIŞTI
İlki geçtiğimiz yıl mayıs ayında İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası İstanbul Akıllı Şebeke Kongre ve Sergisi"ne yerli ve yabancı 1500'ün üzerinde kişi katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün'ün yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılımları ile gerçekleşen ICSG 2013'ün açılısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji sektörü geleceği konuşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN