Okul önlerinde uyuşturucu devriyesi

Giriş Tarihi: 18.3.2014

Asayiş şubesinin güçlendirilmesiyle birlikte sokağa inen polis, okul önlerinde uyuşturucu satıp öğrencileri zehirlemek isteyen tacirlere karşı devriye sayısını artırdı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, yeni bir uygulama için düğmeye bastı. İlçe ve karakollardan takviyelerle oluşturulan bin 400 kişilik öncü şube ve sayıları 200'e çıkarılan Güven Timleri, zehir tacirlerinin korkulu rüyası olacak. Resmi ve sivil ekiplerin riskli bölgelerdeki okul önlerinde dolaşan şüpheli şahıslara anında müdahale edeceği öğrenildi.

ASAYİŞ DEVRİYESİ GENİŞLİYOR

Suçu sokakta önlemek için harekete geçen Emniyet yetkilileri, asayiş şubesine yeni takviyeler yaptı. Daha önce ilçe emniyet ve karakollarda bulunan polislerden bin 400'ü sahaya indi. Bununla da yetinmeyen Emniyet, sokakta simitçi, tatlıcı, biletçi, ayakkabı boyacısı kılığında görev yapan Güven Timleri'nin sayısını da artırdı.

ZEHİR TACİRLERİNE ANINDA MÜDAHALE

Toplamda bin 600 polis sokaklarda düzenli olarak devriye görevlerine başladı. Son zamanlarda hırsız, dolandırıcı, gaspçı ve kapkaççılara yönelik müdahaleleriyle dikkatleri çeken bu ekipler şimdi de okul önlerindeki uyuşturucu tacirlerini hedef aldı. Okul yönetimi, veli ve öğrencilerin ihbarlarını dikkate alan polis özellikle Altındağ, Mamak, Keçiören ve Çankaya bölgelerindeki okullara resmi ve sivil ekiplerle devriyelere başladı.

7/24 DEVRİYE ATACAKLAR
Devriyelerin bu ölgelere gelen kuryelerin öğrencilere uyuşturucu sattırmak ya da zehirlemek istemesini önlemeye çalışacağı öğrenildi. Polislerin geçmişte sabıkalı olan zehir tacirlerinin fotoğraflarıyla şüpheli görülen kişileri karşılaştırıp müdahale edeceği belirtildi. Okulları ve öğrencileri zehir tacirlerinin eline düşmekten kurtaracak olan ekiplerin 7 / 24 devriye atacakları kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul önlerinde uyuşturucu devriyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN