Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO seçimlerinde inşaatçılara darbe

ATO seçimlerinde cemaat tarafından mağdur edildiklerini ifade eden inşaatçılar, "4 bin 405 üyemizden yalnızca bin 500'ü oy kullanabildi" dedi

Paralel yapının yönetimde çoğunluğu ele geçirdiği ATO'ya meslek gruplarından tepki yağıyor. Geçtiğimiz yıl mayıs ayında yapılan ATO seçimlerinde birçok haksızlık yapıldığını vurgulayan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, "Seçimlerde 4 bin 405 üyemizden yalnızca bin 500'üne oy kullandırabildik. Oy kullanmak için gerekli olan yetki belgesini vermemek için ellerinden geleni yaptılar" dedi.

"HAKSIZLIK YAPTILAR"

ATO'da inşaat sektörünü kapsayan 35, 37 ve 41 no'lu komite seçimlerinde birçok illegal oyun döndüğünü dile getiren İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, "ATO seçimlerinde 4 bin 405 üyemizden yalnızca bin 500'üne oy kullandırabildik. Oy kullanmak için gerekli olan yetki belgesini vermemek için ellerinden geleni yaptılar. Kimilerinin vergi numaralarında oynama yapıp 'Vergi numaranız eksik' diyerek kimilerine kuruşluk borçlar yüzünden haksızlık yaparak oy kullandırmadılar" diye konuştu.

Seçim günü teslim
Seçimi kazanabilmenin imkansız hale getirildiğini vurgulayan Başkan Tellioğlu, "YSK usullerine kesinlikle uyulmadı. ATO'ya geçmişe dönük 2 yılın üzerinde borcu bulunanların oy kullanmaması gerekirken neredeyse herkese kuruşluk borçlar yüzünden oy kullandırmadılar. Yaklaşık 300'e yakın oy kullanma belgesini ise seçim günü saat 16.00'da teslim ettiler. YSK'ya yapılan itirazlarımızın ise hiçbiri kabul edilmedi" şeklinde konuştu.

'Yok hükmündedir'
Cemaate ait olan potansiyelin, kendi üyelerinin yüzde 90'ına oy kullandırdığına dikkat çeken Tahir Tellioğlu, "Biz ise Salih Bezci'nin karşısında durduğumuz için kendi potansiyelimizin yüzde 50'sine bile oy kullandıramadık. Birçok üyemizin grubu değiştirildi, bazılarına belge eksik denildi, geri kalanına ise kuruşluk borçlar bahane edilerek oy kullandırılmadı" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO seçimlerinde inşaatçılara darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN