Bahçelievler eski günlerine geri dönecek

Giriş Tarihi: 19.3.2014

AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın, Cumhuriyet'in en gözde semtlerinden Bahçelievler'in eski günlerine döneceğini söyledi

"Bahçelievler Kentsel Yenileme ve Gelişim Projesi"ni Çankayalılar'ın beğenisine sunan AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın, sosyal yaşamın önemli merkezlerinden biri olan Bahçelievler'i yeniden ele alarak Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki gibi yaşanabilir bir semt haline getireceklerine daire vatandaşlara söz verdi.

"YEŞİL ALANLARINI KAYBETTİ"
İnsanların genellikle huzurlu bir yaşam arzusuyla bu semti tercih ettiğini hatırlatan Aydın, "Cumhuriyet'in ilk yıllarında adını bahçe içindeki evlerden alan Bahçelievler, zamanla yapılaşmaya yenik düşerek başta bahçeleri olmak üzere tüm yeşil alanlarını kaybetti. Bizim ortaya koyacağımız projede yeşil alanlar ile dinlenme ve eğlence alanları uyum içerisinde olacak" diye konuştu.

"MARKA BİR SEMT OLACAK"
Nüfusunun çoğu emeklilerden oluşan Bahçelievler'in yeni bir çehreye kavuşmasının zamanının geldiğini vurgulayan Aydın, "Çankaya halkı, Başkent'in göbeğinde oturup da sürekli mazeret üreten belediye yüzünden herhangi bir belde kadar bile hizmet görmüyor. Kentsel Yenileme ve Gelişim Projesi hayata geçtiğinde Bahçelievler, Çankaya'nın en önemli markalarından birisi haline gelecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçelievler eski günlerine geri dönecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN