Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'nın yükselen yıldızı

Giriş Tarihi: 20.3.2014

2008 yılında eğitim-öğretime başlayan Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi, idarenin ve öğretmenlerin özverili çalışmasıyla kısa sürede büyük başarılara imza attı

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi, 2008 yılında MEB'in Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında, hayırsever Mustafa Azmi Doğan tarafından yaptırıldı. Aynı yıl içerisinde 5 şube ve 150 öğrenci ile eğitime başlayan okul geride bıraktığı 5 senede 9 ve 10. sınıflarda 5'er, 11. sınıflarda 4 ve 12. sınıflarda 6 şube olmak üzere 20 şubeye ve 572 öğrenci sayısına ulaştı.

DONANIM OLARAK ZENGİN

Okulun donanım ve imkanları da oldukça zengin… Fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuarları, kütüphane, kantin, konferans salonu, müzik, resim ve arşiv odası, zümre odaları bulunan okulda 38 derslik yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü Fatih Projesi kapsamında her derslikte ve laboratuarlarda ise etkileşimli tahta öğrencilerin kullanımına sunulmuş durumda.

ESERLER BULUŞUYOR
Öğrenciler öğretmenleri Ümit Altın'ın öncülüğünde yaptıkları resimleri yılsonunda okulda ve bazı sergi salonlarında sergileme fırsatı buluyor. Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşan "Renklerin Dansı" sergisi, sanatseverlerden tam not almayı başardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın yükselen yıldızı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN