'Yavaş, Belediye Meclisi'ne militanları dolduracak'

Gündemi değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yavaş'ın Belediye Meclisi'ni militanlarla dolduracağını ileri sürdü

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında yerel seçimlere ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın bozkurt işareti yaptığını hatırlatan Gökçek, "CHP, MHP'yi oy açısından sağılacak yer olarak kabul ediyor. O işaretle orayı sömüreceğini biliyor. Kılıçdaroğlu kendisini garanti altına almış" dedi.

"TRUVA ATIYLA MASKELENİYOR"
Gelecek olan meclis üyelerinin tamamının CHP'nin militanları olduğunu, bunların ön tarafta Truva atı gibi maskelendiği görüşünü ifade eden Gökçek, "Truva atının kendisi Mansur Yavaş ama içi olduğu gibi solcular tarafından doldurulmuş" diye konuştu. Gökçek, CHP Adayı Mansur Yavaş'ın MHP'lileri seçimden sonra CHP'den istifa edeceği yönünde kandırdığını, MHP'deki belli bir kanadın da buna inandığını ancak Belediye Meclis üyeleri listesi belli olunca tek bir aday olmadığının görül- düğünü savundu.

"BİR ADAY YERLEŞTİRDİ"
Gökçek, daha sonra şöyle konuştu: "140 kişilik Belediye Meclisi'ne sadece 1 aday yerleştirebildi. Diğer ekibin tamamı CHP içerisinde marjinal olarak tanınan tipler. Bu durum, MHP'den Mansur Yavaş'a destek verecek kişiler tarafından tespit edildi. MHP'ye gönül veren insanlar, Mansur Yavaş'ın seçilemeyeceğini ve oylarının olduğu gibi CHP'nin meclis üyelerine gideceğini anladı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yavaş, Belediye Meclisi'ne militanları dolduracak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN