Dev meydanda dev miting günü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara tarihinin en yoğun katılımıyla Etlik Ayvalı Kavşağı'nda "Büyük Ankara Mitingi"nde Başkentliler'le buluşmaya hazırlanıyor. Miting bugün saat 16.00'da gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 22.3.2014
30 Mart yerel seçimlerine bir hafta kala Büyük Ankara Mitingi için bugün Başkent'e gelecek olan Başbakan Erdoğan, saat 16.00'da Etlik Ayvalı Kavşağı'nda düzenlenecek olan dev mitingle Ankaralılar'a seslenecek. Tarihi katılımın beklendiği mitingle ilgili konuşan Başbakan'ın siyasi başdanışmanı ve Ankara milletvekili Yalçın Akdoğan da mitingin büyük bir gövde gösterisine dönüşeceğini söyledi.

"GÖVDE GÖSTERİSİNE DÖNÜŞECEK"

Ankara tarihinin en yoğun katılımın beklendiği Büyük Ankara Mitingi, bugün saat 16.00'da Etlik Ayvalı Kavşağı'nda düzenlenecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Ankaralılar'a sesleneceği mitinge çok sayıda siyasi ismin de katılması bekleniyor. Dev mitingle ilgili konuşan Başbakan'ın siyasi başdanışmanı ve Ankara milletvekili Yalçın Akdoğan, her bir oyun büyük önem taşıdığını ve oynanan kirli oyunların bozulacağını belirterek, bugün Etlik'te gerçekleşecek AK Parti mitinginin büyük bir gövde gösterisine dönüşeceğini vurguladı. Kamuoyuna yansıyan bir kısım anket sonuçlarının manipülatif ve gerçeklikten uzak olduğunu söyleyen Akdoğan, "Yalan anketlerle siyaset mühendisliği yapılıyor, partiler arasında oy geçişkenliği sağlanmaya çalışılıyor" dedi. Partiler arasındaki fiili ittifak ve yardımlaşma durumunun bir proje ve üst aklın yürüttüğü bir tür siyaset mühendisliği çabası olduğu söyleyen Akdoğan, MHP'li bir ismin CHP'nin adayı yapılmasının bunun açık göstergesi olduğunu belirtti.

"TOPYEKÜN KAYBEDECEK"

Yalçın Akdoğan sözlerine şöyle devam etti: "CHP, MHP, BBP, paralel yapı işbirliği AK Parti karşısında statüko bloğu oluşturuyor. Daha düne kadar birbirlerine demediklerini bırakmayan, her türlü ağır hakareti yapan bu yapıların bir sepete konulması sadece "kaybet-kaybet" sonucunu doğurur, hepsinin topyekün kaybetmesine sebep olur. Paralel yapının güç oyunlarında sadece aksesuar veya basit birer araç haline dönüşen partiler "kullan at" partiler olarak kalırlar."

"ÜÇLÜ OLSUN GÜÇLÜ OLSUN"
Yalçın Akdoğan, "Biz 'üçlü olsun güçlü olsun' diyoruz. Merkezi yönetim, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi, bu üçünün aynı partiden olması şehre gelen hizmetlerin planlı ve hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır" dedi.

SADECE 550 BİN ÜYE VAR

Başbakan Erdoğan'ın uzun yıllar Keçiören'de oturduğunu, burada yaşanan seçim sürecinin önem taşıdığını anlatan Akdoğan, "Başbakan'ın ilçesi başbakanına en güçlü şekilde sahip çıkacaktır" dedi. Her bir oyun büyük önem taşıdığını ve oynanan kirli oyunu bozacağını söyleyen Akdoğan, bugün saat 16.00'da Etlik'te gerçekleşecek AK Parti Ankara mitinginin büyük bir gövde gösterisine dönüşeceğini vurguladı. İlk kez Etlik Ayvalı Kavşağı'nda düzenlenecek mitingin AK Parti Ankara'nın 550 bin kişilik üye sayısıyla Başkent'in gelmiş geçmiş en yoğun katılımlı mitingi olacağı tahmin ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev meydanda dev miting günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN