Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rakibine 'yavaş' dedi

Giriş Tarihi: 22.3.2014

Seçime bir hafta kala SABAH Ankara'ya konuşan Melih Gökçek, "Yavaş, Ankaralılar'ı saf yerine koymasın" diye uyarıda bulundu

30 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere bir hafta kala SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık'a çarpıcı açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, rakibi Mansur Yavaş hakkında, "İnsanları tamamen saf yerine koyuyor. Ben bunlara yalanlarımı yediririm diyor. Ama Allah'ın izniyle yemez bu millet, göreceğiz" diye konuştu.

"AKTÖR KILIÇDAROĞLU"

Türkiye'de siyaseti dizayn etmek isteyen beynelmilel güçlerin oyunlarına dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, SABAH Ankara okuyucularına çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Türkiye üzerinde oynuyorlar. Mühendislik yapmak istiyorlar" diyen Başkan Gökçek, "Bu mühendislikle de AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmak, MHP'nin başından Devlet Bahçeli'yi uzaklaştırmak, CHP'nde de Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine yeni bir lider getirmek üzere bir operasyon düzenliyorlar. Bu planların içerisinde de Türkiye'deki atlarını oynattıkları aktörler var. Bu aktörleri güzel kullanıyorlar, siyasi aktör olarak ön plana Kılıçdaroğlu'nu çıkarıyorlar" diye konuştu.

"VATANDAŞ OYUNLARI GÖRDÜ"
"Özellikle yurt dışında düne kadar bizimle beraber hareket eden bazı arkadaş gruplarımızı bize karşı kullanmaya çalışıyorlar" diye konuşan Başkan Gökçek, "Tüm bu olanlar yüzünden bu seçimler yerel seçim havasından çıkarak genel seçim havasına büründü. Yoksa normal şartlar içinde olsa belediye seçimleri çok daha farklı olurdu. Ama tüm bunlara rağmen yapılan oyunları vatandaşın gördüğü Başbakan'ın mitinglerine olan katılımlardan çok net olarak anlaşılıyor. Bu kadar yıldır siyaset yapıyorum, vatandaşın ilgisinin bu kadar yoğun olduğu bir seçim görmedim" dedi.

"ÖNCE İSTİKRAR DİYOR"

Vatandaşların, Başbakan'ına karşı çok ciddi bir güven duyduğunu sözlerine ekleyen Başkan Melih Gökçek, şöyle konuştu: "Bunun neticesinde de inşallah seçimlerin sonucunda AK Parti'nin zaferle çıkacağına endişemiz yok. İnsanlar oy verirken önce istikrara önem veriyor, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan diyor. Sonra yereldeki adaylara bakıyor. Yani yereldeki aday ne kadar iyi olursa olsun yinede geri planda kalıyor."

MHP'NİN OYLARINA OYNUYOR
CHP Adayı Mansur Yavaş'ın insanları tamamen saf yerine koyduğunu vurgulayan Başkan Gökçek, "Ben bunlara yalanlarımı yediririm diyor. Ama Allah'ın izniyle yemez bu millet, göreceğiz. Bir başka önemli husus ise Yavaş'ın MHP'nin oylarına oynamasıdır. MHP'den getireceği 35 arkadaşını listenin başına koyacağını söyledi. Ama bu 35 arkadaşının hiçbirini koyamadı ve listede sıfır çekti. Sonra gidip Kılıçdaroğlu'nu istifayla tehdit etti. Kılıçdaroğlu'da buna "Sen telaşa düşme, ben seni milletvekili yapacağım. Arkadaşlardan da istifa ettirmeye çalışayım" dedi ve yalnızca 1 kişiyi istifa ettirebildi" diye konuştu. İstifa eden vatandaşın 70 yaşında biri olduğunu da Gökçek, "Adamcağızı istifa ettirip onun yerine Yavaş'ın istediği birini yazdılar. Büyükşehir Belediyesi listesinde yalnızca tek bir kişi var" şeklinde konuştu.


ARKADAŞINA GÖNDER
Rakibine 'yavaş' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN