Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'a sevgi seli

AK Parti'nin düzenlediği ve 300 bin kişinin katıldığı "Büyük Ankara Mitingi"nde konuşan Başbakan Erdoğan CHP adayını kastederek, "Ankara'da Yavaş olana oy yok" dedi

Ankara'da 30 Mart Yerel seçimlerine bir hafta kala tarihi bir miting gerçekleşti. Ankara'nın tüm ilçeleri ile çevre illerden 300 bin kişinin katıldığı mitinge vatandaşı selamlayarak çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sözlerine, "Ankara sen İstiklal Savaşı'nı başlatan şehirsin" diye başladı. CHP'nin Ankara'ya MHP'li bir ismi aday yaptığını belirten Erdoğan, Mansur Yavaş'a yüklendi.

"AĞUSTOS BÖCEĞİ GİBİ YATARLAR"

Erdoğan, "Burası Ankara modern bir Başkent ilana bakın ilana 'Yavaş Gardaşım Yavaş' diyor. Bunların hiç acelesi olmadı ki. Bunlar o kadar yavaşki ağustos böceği gibi 5 yıl yatarlar hiç acele etmezler. Ankara'da tembele oy yok. Ankara'da yavaş olana oy yok. Ankara'nın acelesi var. Ufukta sandık görününce öylesine çalışmaya başlarlar. Ankaralı bunları yutmaz, yutmuyor, prim vermez. Şu anda ki aday Beypazarı'nda başkandı. 13 kuruş olan suyu 25 kuruşa çıkardı. Sülfatlı suyu vatandaşıma içirdi" dedi.

"ANKARA KALESİ'NE ZAFER SANCAĞI"
"Ankara demokrasiye sahip çık. İradene sahip çık Ankara" diye seslenen Başbakan Erdoğan, "Maaşallah Ankara'da manzara belli, partisine, Başbakan'ına sahip çıkıyor. Ankara inşallah Ankara Kalesi'ne zafer sancağını dikecek. Sadece Ankara'da değil bütün ilçelerde yetki vermenizi rica ediyorum. Bu belki biraz garip de kaçacak ama ben bir Keçiörenli'yim orada oturuyorum. Keçiören benim ilçem. Bugün biz aynı zamanda Keçiören mitingi yapmış oluyoruz" diye konuştu.

GÖKÇEK PROJELERİ ANLATTI

Başbakan Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de yapacakları projeleri anlattı. Konuşma sırasında Gökçek'in fotoğrafının ve "Ankara'yı Gezicilere teslim etmeyiz" yazılı pankartın asılı olduğu helikopter, miting alanının üzerinde dolaştı. Miting alanının etrafında bulunan binalara ise, "Sevdamızın adı Berrak, sonu toprak, dönen alçak olsun" pankartlarının açılması dikkat çekti.

ŞEHİR HASTANELERİ YAPILACAK
Önümüzdeki 5 yılda Hacıbayram ve çevresinde rekreasyon çalışması yapılacağını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Hükümetin önemli projelerinden Etlik ve Bilkent Şehir Hastaneleri'ne vurgu yaparak, "Avrupa'nın en yüksek binası için Ankara Ticaret Odası'yla anlaştık. 333 Ankara Kule projemiz var. Kuran Mucizeleri İnanç Müzesi yapılacak. Kongre Merkezi'nin yanı sıra su termal turizm projemiz, Eryaman stadı projesi, Fuar projesi, Gölbaşı oto galerileri projesi, Aile yaşam merkezlerinin çoğaltılması, Yeni Mamak projesinin devamı… AŞTİ'nin, Nata Vega'nın yanına taşınması, tarımsal ve hayvansal kalkınma projemiz… Sevgili Ankaralılar bu büyük projelerimizin yanında merkezdeki 8 ilçemizin her biri için ortalama 20 şer adet dev projemiz var" şeklinde konuştu.


ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'a sevgi seli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN