Paladyum suyu doğada tutacak

22 Mart Dünya Su Günü'nde yeniden gündeme gelen kuraklık, Paladyum Beytepe gibi çevreci projelerle korkulu rüya olmaktan çıkıyor

Giriş Tarihi: 23.3.2014
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, yağışın olmaması kuraklık tehdidini ortaya çıkardı. 22 Mart Dünya Su Günü'nde yeniden gündeme gelen kuraklık, Paladyum Beytepe gibi çevreci projelerle korkulu rüya olmaktan çıkıyor. 6 bin 800 metrekarelik yeşil alana yer verilen Paladyum Beytepe projesinde, gri su kullanılarak yapılan sulama sayesinde 4 konutun bir günde tüketeceği su doğada tutulacak.

"ÖNÜNE GEÇİLE BİLİR "

Ankara'nın ilk çevreci konut kulesi olan Paladyum Beytepe ise tasarruflu su kullanımı adına yaptığı çalışmalarla da dikkati çekiyor. Su tasarrufunun Türkiye'nin geleceği için oldukça önemli olduğunu hatırlatan Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, bu konuda her vatandaşa önemli sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Pala, herkesin kendi çapında alabileceği önlemlerle önümüzdeki dönemlerde su sorunu yaşanmasının önüne geçilebileceğini bildirdi.

PROJEYE ÖNEM VERİLMELİ
Türkiye'nin bu yıl yağış almamasının susuz yaz korkusunu beraberinde getirdiğine dikkat çeken Ünal Pala, "Böyle bir ortamda su tasarrufu en çok önem verilmesi gereken konuların başında geliyor. Vatandaşların alabileceği önlemlerin dışında biz inşaatçılar da projelerimizde suyun tasarruflu kullanımına dair çalışmalar yaptığımızda gelecek nesillere güzel bir dünya kalmasına yardımcı oluyoruz" dedi.

TASARRUF SAĞLAYACAK
Paladyum Beytepe'de duştan, küvetten ve lavabolardan gelen suların arıtılmasıyla ortaya çıkan su yeşil alanların sulamasında kullanılıyor. Bu arıtma sistemi hem çevreyi koruma hem de maddi anlamda ciddi tasarruf sağlıyor. 200 bin liraya mal olan bu sistem sayesinde günlük 43 metreküp civarında su kullanılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paladyum suyu doğada tutacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN