Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ankara her saat daha da değişiyor'

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i ziyarete gelen Astana Valisi İmangali Tasmagambetov, yapımı süren Ankapark gezisinde "Ankara neredeyse her saat muazzam şekilde değişiyor" dedi

Kazakistan'ın başkenti Astana'nın Valisi ve Belediye Başkanı İmangali Tasmagambetov, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i ziyaret etti. Günübirlik Ankara'ya gelen Tasmagambetov, Gökçek'le birlikte yapımı yüzde 50 tamamlanan Ankapark'ı gezdi. Astana Valisi, Ankara'ya her gelişinde hayretler içinde kaldığını belirterek, "Ankara neredeyse her saat muazzam şekilde değişiyor" dedi.

"ANKARA ÇOK GÜZELLEŞTİ"

Ankapark gezisi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Astana Valisi İmangali Tasmagambetov, Ankara'nın gelişmesinin Türkiye'nin gelişmesi anlamına geldiğini ifade ederek, "Ankara gerçekten çok güzelleşti. Ben de bununla gurur duyuyorum. Çünkü bizim dilimiz, dinimiz her şeyimiz bir. En büyük temennim birlik olmaktır ve eminim bu birlik sağlanacaktır. Biz Astana şehri olarak her zaman arkanızdayız" dedi.

"YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark'ın yüzde 50 oranda tamamlandığını belirterek, "Oyuncakların yüzde 95'i geldi. Süratle bunların ayağa kalktığını göreceksiniz. Niyetimiz ağustos ayı sonu ve eylül ayı başında Ankapark'ı açmaktır" dedi. Gökçek, mahkemenin Ankapark ile verdiği mahkeme kararı için "Mahkeme bu kadar yatırım yapılmış bir yeri durduramaz. Daha önce köprüleri nasıl bitirdiysem, yeniden meclisten plan geçirerek yolumuza devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ankara her saat daha da değişiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN