Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arşiv ve belge yönetimi artık daha profesyonel

Ankara Üniversitesi'nde açılışı yapılan ve yeni bir arşiv uygulamasını da içinde barındıran BEYAS binasını, mimarı Seçkin Sezer Baydar konuklar için anlattı

Giriş Tarihi: 25.3.2014
Ankara Üniversitesi Kurum Belge Merkezi ve Arşivi (BEYAS) Koordinatörlüğü Binası hizmete açıldı. Üniversitenin Elektronik Belge Yönetimi ve Arşivleme Sistemi (e-BEYAS) uygulaması da binanın hizmete açılmasıyla faaliyete geçti. BEYAS Koordinatörlüğü, AÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği, yeni uygulamayı düzenlediği bir sempozyumla anlattı.

İHTİYACA CEVAP VERECEK
Sempozyumda belge merkezleri ve arşiv mimarisi, elektronik belge yönetimi, mobil uygulama, yazılım ve donanım, elektronik imza, bilgi güvenliği, arşiv mekânları gibi pek çok önemli konuda alanlarında uzman akademisyenler ve uygulamacılar konuştu. BEYAS binasının mimarı, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Üyesi Seçkin Sezer Baydar, yeni mekanda üniversitenin birikiminden faydalanılarak ihtiyaçların göz önünde bulundurulması sonucunda tasarlandığını söyledi. Baydar, "Nasıl bir kitap okursunuz; giriş, gelişme ve sonucu vardır. Kitabı kapattığınızda da ana fikri kalır aklınızda, biz de öyle bir çalışma yapmak istedik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arşiv ve belge yönetimi artık daha profesyonel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN